11. Uluslararası Sağlık ve Hastane Yönetimi Kongresi-HSYK 2020

KONGRE TARİHİ
16 Aralık - 19 Aralık 2020

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.hsyk-antalya.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 11. Uluslararası Sağlık Yönetimi Kongresine davet etmekten mutluluk duyarız. Bu yılın kongre Ana teması ‘Sağlık Kuruluşlarında Salgın, Afet, Acil Durum ve Kriz Yönetimi’ olacaktır. Kongremiz 16 - 19 Aralık, 2020 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecektir. Türkiye ve farklı ülkelerden çok sayıda katılımcı beklediğimiz bu yılki kongremizin, birçok sunum, tartışma ve yeni bilgilerle diğer kongrelerimizden daha yoğun ve verimli geçeceğini düşünmekteyiz.

Salgınlar, deprem gibi doğal afetler toplumları çok yönlü olarak etkileyen ve olumsuz bir dizi gelişmeyi de tetikleyen olaylardır. Gerek, halen içinde olduğumuz ve hayatımızı 2020 yılı içerisinde tamamen değiştiren Covid-19 salgını gerekse insan kaynaklı teknolojik afetler ve kazalar , ya da doğa kaynaklı afetler günümüzde oldukça sık bir periyotta meydana gelmektedirler. Bununla birlikte toplumların salgın gibi acil durumlar doğal afetler karşısında kırılganlığının ve etkilenme alanlarının arttığıda söylenebilir. Dolayısıyla salgın, doğal afetler ve diğer acil durumların sadece ülke veya hükümetler bazında değil kurumsal bazda da ele alınması ve yönetilmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Salgınlar, doğal afetler ve diğer acil durumlar toplumu bütün yönleriyle etkileyen, insan ve toplumların kapasitesini aşan olaylardır. Acil durumlar etkiledikleri alan ve bölgede yaşayan canlı cansız bütün varlıkları, normal yerleşim alanlarını, endüstriyel alanları aynı anda etki altına alır. Bunun ötesinde bireyin çevresindeki normal ve düzenli ilişkilerini de olumsuz yönde etkilerler. Bu etkileme biçiminden dolayı neredeyse bir yıldır deneyimlediğimiz Corona salgını örneğinde olduğu gibi, acil durumlar tetikleyici ve zincirleme gelişen pek çok olumsuz olaylara neden olabilirler. Bu nedenle, acil durumların neden olduğu hasar ve zararlar tahminlerin çok üstündedir. Bu kadar önemli olması acil durumların sadece ülke veya hükümetler bazında değil kurumsal bazda da ele alınması ve yönetilmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla sizler, sağlık kuruluşlarının her kademesinde görev yapan sağlık çalışanları acil durum yönetimi konusunda bilgi sahibi ve hazırlıklı olma sorumluluğu taşımaktasınız. Acil durum yönetimi, acil durumdan hemen sonra başlayarak, etkilenenlerin tüm ihtiyaçlarını zamanında, hızlı ve etkili olarak karşılamayı amaçlayan yönetim sürecini kapsar. Yani aynı zamanda bir çeşit kriz yönetimidir.

İçinde yaşadığımız dönem, büyük salgınların, insan kaynaklı afetlerin ve doğal afetlerin yaygın olarak arttığı bir trend göstermektedir. Bu artış bir yönüyle salgınların, doğal afetlerin meydana geliş sıklıklarıyla; bir diğer yönüyle de toplumun afetler açısından kırılganlığına ve tehlikeye açık hale gelmesiyle ilgilidir. Covid-19 salgınında çok başarılı bir performans gösteren başta sağlık kuruluşları olmak üzere toplum içinde yer alan her türlü organizasyonun acil durumlar için hazırlıklı olması ve bu kırılganlığı minimum düzeye indirmesi hem ülke ekonomisi hem de insan hayatının korunması bakımından önemli görülmektedir...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin