3. Multipl Skleroz Çalıştayı

KONGRE TARİHİ
29 Şubat 2020

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Swissotel Grand Efes

KONGRE WEB SİTESİ
www.mstoplantilari.com
DAVET
Sayın meslektaşlarım,

Sizi, multipl sklerozda güncel ve uzlaşı sağlanmamış konuları tartışmak ve ulusal yaklaşım oluşturmaya katkıda bulunmak için düzenlediğimiz MS Çalıştaları’nın üçüncüsüne davet ediyoruz.

Radyolojik izole sendrom (RİS) kavramı; hem MS’in en erken dönemini temsil etme potansiyeliyle hastalığın patogenezini anlamada yeni ufuklar açmıştır hem de tedaviye erken başlanabilmesini sağlayarak hastalığın kontrol altına alınma olasılığını artırabilir. Diğer yandan, klinik olmaksızın MS tanısı koymak hekimliğin temel kurallarından – hatta dogmalarında – birine meydan okumak demektir: Hastaya bakmadan MR’ına bakmak gibi kötü ve çok tehlikeli bir alışkanlığı pekiştirebilir. Buna, MS olmayan kişilere yanlış tanı koyma olasılığını da eklemek gerekir.

Çalıştayda; temel kavramların tartışıldığı ana oturumdan sonra, üç ayrı salonda, aynı anda RİS’ten MS’e dönüşüm kararını etkileyen etmenler görüşülecektir. Oturum başkanlarının aktif katılımıyla her birinde dört tartışmacı ve izleyicilerin yer alacağı bu paralel oturumlardan, RİS’ten MS’e dönüşüme ilişkin grup konsensüsü çıkması ve son ortak oturumda bunun paylaşılması amacını güdüyoruz. Çalıştayı, RİS’in olası “McDonald 2022 Ölçütleri”ne nasıl girebileceği konusundaki önerilerin tartışılmasıyla sonlandırmayı umuyoruz.

29 Şubat’ta, bu artık ve ayrıksı günde sıra dışı bir tartışmaya ne dersiniz?

Gelin, hem hekimlik kalıplarına meydan okuyalım hem de kalelerimizi koruyalım!

MS Araştırmaları Derneği ve Çalıştay Düzenleme Kurulu adına,
Prof. Dr. Serkan Özakbaş

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin