7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi

KONGRE TARİHİ
04 Aralık - 06 Aralık 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.tibbirehabilitasyon2020.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği yıllardır eğitime, bilime, sağlığa ve üyelerimizin haklarına verdiği değer ile görevini yürütmüş ve bugüne kadar, bir tanesi uluslararası olmak üzere 6 kongre ve 1 sempozyum düzenlemiştir. Bu yıl yedincisini düzenleyeceğimiz kongremizin hazırlıklarına başlamıştık ancak dünyada etkisini sürdüren COVID-19 pandemisi sebebiyle 7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongremizi 4 – 6 Aralık 2020 tarihleri arasında sanal ortamda düzenleme kararı almış bulunmaktayız.

Dünya Sağlık Örgütü de 2030 hedefleri içine rehabilitasyonu almış, evrensel sağlık kapsamında olması ve hizmet sunum modelleri oluşturulması gerektiğini vurgulamıştır. Ayrıca "Rehabilitasyon bir lüks değildir." diyerek önemine dikkat çekmiştir.

Dünya Nörorehabilitasyon Federasyonunun (World Federation of Neurorehabilitation, WFNR) Türkiye temsilcisi olan derneğimiz tarafından 2 yılda bir düzenlenmekte olan kongremizde yine nörorehabilitasyon, ortopedik, pediyatrik, kardiyopulmoner rehabilitasyon gibi ana konular dışında kas iskelet sistemi hastalıkları ve romatolojik rehabilitasyon, ağrı ve osteoporoz konuları da hem güncel hem de gelecekte planlanmakta olan yaklaşımlar ışığında detaylı olarak ele alınacaktır.

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ailesi gün geçtikçe büyümekte, bu tür bilimsel toplantılar bizleri bir araya getirerek hem bilimsel hem de sosyal paylaşımlarla, branşımıza yönelik çeşitli sorunlara karşı da gücümüzü arttırmaya olanak vermektedir.

Çeşitli konulardaki kurslar, konferanslar, paneller ile hocalarımızın tecrübelerini paylaşacağı, ödüllü sözlü ve poster bildiri sunumlarının gerçekleştirileceği ve kongre hazırlık sürecinde sizlerden gelecek öneri ve isteklerin de dikkate alınacağı bir program hazırlamak niyetindeyiz.

Rehabilitasyon ekibinin tüm üyelerini ağırlayacak olmanın heyecanı ile, siz değerli meslektaşlarımızı 4 – 6 Aralık 2020 tarihlerinde E-Kongremize davet ediyoruz.

Katılımınız bizi onurlandıracaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Vesile Sepici
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzman Hekimleri Derneği Başkanı

Prof. Dr. Belgin Karaoğlan
7. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin