Arama motorlarından yapılan sektörel bazlı arama sonuçlarında "KONGREUZMANI.COM" birinci sırada!
Reklam verme koşulları ve teklif talebi için tıklayınız. Hızlı erişim için: 0 (216) 410 44 14
Kongre Uzmanı güncel verilerine göre 2018 yılında aynı gün içerisinde en fazla kongre 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Kasım - 17 Kasım 2018


KONGRE ŞEHRİ
Sarıgerme, Muğla, Türkiye

KONGRE YERİ
Hilton Dalaman Sarıgerme Resort and Spa

WEB SİTESİ
www.bitkikoruma2018.com DAVET
Çok Değerli Bilim Çalışanları,

Ülkemizde 1975 yılından bu yana Bitki Koruma alanında kongreler düzenlenmektedir. Türkiye Entomoloji Kongresi, Türkiye Fitopatoloji Kongresi, Türkiye Herboloji Kongresi ve Türkiye Biyolojik Mücadele Kongresi olarak düzenlenen bu kongreler 2004 yılından bu yana da birleşik olarak ‘Türkiye Bitki Koruma Kongresi’ adı altında düzenlenmektedir. Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü tarafından 14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Sarıgerme (Muğla)’ de düzenlenecektir.

Uluslararası Katılımlı Türkiye VII. Bitki Koruma Kongresi aynı zamanda XVI. Fitopatoloji, XII. Biyolojik Mücadele, XI. Entomoloji ve X. Herboloji Kongrelerini de kapsayacak nitelikte gerçekleşecektir.
Bilindiği üzere her geçen gün gerek ülkemiz ve gerekse dünya üzerindeki tarımsal üretim alanlarının niteliği ve niceliği bozulmaktadır. Buna karşın, artan dünya nüfusunun beslenmesini sağlamak üzere tarımsal üretim tekniklerinin geliştirilmesi çabaları hızla sürmektedir. Bunlar içerisinde Bitki Koruma alanındaki uygulamaların özel bir yeri bulunmaktadır. Çünkü bitkisel üretim sırasında ortaya çıkan ürün kayıplarının %35’ i hastalık, zararlı ve yabancı otların olumsuz etkileri nedeniyledir. Bu nedenle, Bitki Koruma alanındaki çalışmaların sonuçlarının tartışılacağı bu kongre ülkemiz tarımı açısından da oldukça önemlidir.

Kongrede gerek ülkemiz ve gerekse diğer ülkelerden seçkin bilim insanları son gelişmeleri paylaşmaları için davetli konuşmacı olarak bulunacaklardır. Ayrıca, katılımcıların sözlü ve poster sunumlarında da Bitki Koruma alanında yapılan güncel çalışmalar yer alacaktır. Böylece hem araştırıcılar, uzmanlar ve öğrencilerin ve hem de sektördeki çalışanların bir araya geldiği ve kamuoyu ile bilgi paylaşımında bulunduğu bir ortam yaratılmış olacaktır. Ayrıca, kongrenin düzenleneceği yöre ülkemizin güzide köşelerinden birisi olup, kongre süresince katılımcıların ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak etkinliklere de yer verilecektir.

Kongreye katılımınızı diler saygılar sunarım.

Prof. Dr. Hüseyin BAŞPINAR
Düzenleme Kurulu Adına


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2018 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
E-Bülten Aboneliği Yeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun.
En Son Eklenen Kongreleri
Facebook'ta Takip Edin