1. Anne Sütü ve Emzirme Kongresi

KONGRE TARİHİ
03 Ekim - 05 Ekim 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Ege Üniversitesi Muhiddin Erel Amfisi

KONGRE WEB SİTESİ
www.annesutuemzirme.com
DAVET
Değerli sağlık çalışanları, eğiticileri, öğrencileri ve anne sütü dostları,

Emzirmenin bebek- anne ikilisinin sağlığı yanısıra aile ve ülke ekonomisine katkıları tartışılmaz. Sağlık çalışanlarının en önemli görevi, yaşama sağlıklı bir başlangıcın ilk adımının anne sütüyle atılabileceğini ve sürdürülebileceğini bilerek ve özümseyerek, doğumu izleyen ilk dakikalardan itibaren anne ve bebeğe emzirme konusunda destek olmaktır. Ancak sağlık istatistikleri ülkemizde hala ilk 6 ay yalnız başına, 2 yaş ve ötesine kadar tamamlayıcı besinlerle beraber anne sütü verilme oranlarının ciddi şekilde düşük olduğunu, emzirmenin başlatıldığı ilk günlerden itibaren ek gıdaların verilmesinin başarılı emzirmenin sürdürülmesi konusunda bir engel oluşturduğunu göstermektedir.

Bebeklerimizin sağlığı için altın değerinde olan anne sütünün verilebilmesi amacıyla kongremizin ana sloganını “Altın başlangıç, altın devam” olarak seçtik.

Bu kongrede gebelik ve laktasyon döneminde emzirme danışmanlığı ve anne sütünün desteklenmesi ana temamız olacaktır.

Sizleri 3-5 Ekim tarihleri arasında İzmir’de düzenlediğimiz "I. Anne Sütü ve Emzirme Kongresi" ne davet etmekten mutluluk duyuyorum. Bu kongrede sizleri yanımızda görmek, ülkemizde başarılı emzirmenin artırılması amacıyla yapabileceklerimiz konusunda katkılarınızı almak bizim için paha biçilmez değerdedir.

Prof. Dr. Nilgün Kültürsay
Kongre Başkanı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Neonatoloji Bilim Dalı Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin