1. Ulusal Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
02 Aralık - 03 Aralık 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Divan Otel

KONGRE WEB SİTESİ
edkhsempozyum.org
DAVET
Değerli Meslektaşımız,

Hepimizin bildiği üzere tedavi yöntemleri ve teknik gelişmeler sonucu doğumsal kalp hastalıklı çocukların büyük bir kısmı erişkin yaşa ulaşabilmekte ve sayılarının hızla arttığını görmekteyiz. Kendine has özellikleri olan bu hasta grubunun bu alanda uzmanlığı olan ya da özelleşmiş merkezlerde multi-disipliner yaklaşımla takip ve tedavilerinin yapılmaları gereklidir. Birçok ülkede bu tür merkezler oluşturulmuş olmakla birlikte ülkemizde merkez oluşumu çok kısıtlı bir orandadır. Ülkemizde bu tür merkezlerin yaygın olmaması, bir çoğumuzun da konuya yabancı olması nedeniyle erişkin yaşa ulaşmış hastalarımızın takiplerinde önemli sıkıntılar yaşanmaktadır. Birçok hasta da uygun yönlendirme yapılmaması nedeniyle takipten çıkabilmektedir.

Derneğimizin aktivitelerinin bizlerin eğitiminde ve bilgi paylaşımında önemli bir rol oynayabileceğine inancımız büyüktür. Derneğin kurucu yönetim kurulu kovid pandemisi öncesi dönemde akademik kalitesi yüksek, uluslararası katılımlı birçok toplantı gerçekleştirmişlerdir. Ancak geçtiğimiz yıllarda pandemi hayatımızı ve yaşam tarzımızı kökünden değiştirmiş ve yüz yüze gerçekleştirilecek toplantılara bir süre ara verilmiştir. Bu dönemde eğitimlerimize online gece toplantıları ile devam etmek eğitimin ve sosyal birlikteliğin devamlılığını sağlamada oldukça faydalı olmuştur. Online gerçekleştirdiğimiz bu sanal toplantıların devam etmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Ancak pandemi sürecinden çıkmış bulunduğumuz bu dönemde yüz yüze toplantılara da başlamamız gerektiğine inanıyoruz.

Bu nedenle 2-3 Aralık 2023 tarihinde 2 tam günlük bir sempozyum düzenlemeye karar verilmiştir. Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Derneği hepinizin bildiği üzere birçok dernekle karşılaştırıldığında henüz genç bir dernek olması nedeniyle bütçesi kısıtlıdır. Katılımın daha yüksek sayıda olması ve maliyetin daha düşürülmesi için toplantının başkent Ankara’ da gerçekleştirmesi planlanmıştır.

İşbirliğinin başarıyı arttıracağına inanıyoruz, bu nedenle toplantının Türk Kardiyoloji Derneği, Pulmoner Vasküler ve Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Çalışma Grubu ve Türk Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Cerrahisi Derneği EDKH Çalışma Grubu ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Alanında lider olan bu derneklere ve çalışma gruplarına isteğimize olumlu yanıt verdikleri için teşekkür ederiz.

Toplantıda doğumsal kalp hastalıklarının ana ve güncel başlıkları yanında ilginç ve tartışmalı vaka sunumları, tam metin yayımlanacak poster ve sözlü sunumları yanında canlı yayınlarımız da olacaktır. Toplantıya kendi alanında önemli başarılar elde etmiş ulusal ve uluslararası konuşmacılar yer alacaktır. Her yönüyle bilimsel içeriğinin yüksek olacağını düşündüğümüz toplantımızda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

2-3 Aralık 2023’de 1. Erişkin Doğumsal Kalp Hastalıkları Sempozyumu’nda buluşmak, bilgilerimizi paylaşmak dileği ve saygılarımızla...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.