21. Ulusal Mekanik Kongresi

KONGRE TARİHİ
02 Eylül - 06 Eylül 2019

KONGRE ŞEHRİ
Niğde, Türkiye
KONGRE YERİ
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
kongre.ohu.edu.tr/umk2019
DAVET
Değerli Öğretim Üyeleri ve Öğretim Elemanları

Teorik ve Uygulamalı Mekanik Türk Milli Komitesi (TUMTMK) nin her iki yılda bir hiç aksamadan gerçekleştirdiği ULUSAL MEKANİK KONGRESİ etkinliği kırk yılı aşmış bulunuyor. Ulusal anlamda en uzun soluklu ve en büyük katılımlı olan bu bilimsel etkinlik, her seferinde Türkiye’nin farklı bir üniversitesinde coşkuyla beş gün sürmektedir. Kongre, dört güne yayılmış paralel oturumların oluşturduğu bilimsel ortam ve bir tam günü kapsayan sosyal etkinlik ile birlikte tamamlanmaktadır. Sayılar ile bilgi vermek istersek, son iki kongrenin düzenlendiği Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi’ndeki bildiri sayıları, sırası ile 126 ve 127 dir.

Ulusal Mekanik Kongresi, mühendislik uygulamalarına dönük matematiği kapsayan teorik mekanik, sayısal mekanik, deneysel mekanik, yapı ve malzeme mekaniği, akışkanlar mekaniği, termodinamik, ısı transferi, kontrol teorisi, sürekli ortamlar mekaniğinin her alanından araştırmacıya açıktır. Kongrenin sabah oturumları, alanında üst düzey olmuş, ürettikleri ile saygınlık kazanmış bir çağrılı konuşmacının sunumu ile başlar ve daha sonra gün içinde paralel oturumlar biçiminde devam eder.

21. ULUSAL MEKANİK KONGRESİ Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde 02-06 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir. YÖK tarafından gündeme getirilen araştırma üniversiteleri olgusu çerçevesinde, her düzeyden akademisyenin aynı ortamda birlikte olduğu bu bilimsel iklimin genç akademisyenlere aktarılması TUMTMK’nın temel hedeflerinden biridir. Tecrübeli akademisyenlerin enerjiye ve heyecana, genç akademisyenlerin de birikime ihtiyaç duyduğu düşünülür ise, sizler ile birlikte Niğde’de olmaktan büyük mutluluk duyacağız. İki senede bir, Türkiye’yi kucaklayan bilimsel heyecanlarımızı paylaşıyor ve birlikte büyümenin mutluluğunu hissediyoruz.

Bu vesile ile, bize maddi ve manevi desteğini veren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi’ne teşekkür ederiz.

Saygılarımla

Prof.Dr. Mehmet H. Omurtag
TUMTMK Başkanı
2019

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.