23. Ulusal Anatomi Kongresi

KONGRE TARİHİ
11 Ekim - 15 Ekim 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Hacettepe Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
anatomikongresi2023.org
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği (TAKAD) ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı olarak, büyük bir gurur ve heyecanla, 23. Ulusal Anatomi Kongresi’nin ev sahipliğini yapmaktan onur duyuyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına adanmış bu kongre; Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yola çıktığında hayal ettiği gibi, ‘’Çağdaş ve Büyük Türkiye’’ hedefi için, aklın ve bilimin ışığında 11-15 Ekim 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin modern bir ulus devlet olarak kuruluşunun 100., Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşunun 60. Yılında düzenlenecek olan bu özel etkinlikte; anatomi alanındaki akademisyenler, araştırmacılar ve anatomiye ilgi duyanlar bir araya gelecek; anatomi eğitimi, makroskopik ve mikroskopik anatomi, gelişimsel anatomi ve klinik anatomi başlıkları tüm yönleri ile değerlendirilecektir. Yanı sıra toplantı sırasında anatomi bilimine dair yeni araştırma yöntemleri, teknolojik ilerlemeler ve ilgili disiplinlerle olan ilişkilere dair güncel bilgiler de paylaşılacaktır.

Kongremiz; birçok bilimsel oturuma, seminere, atölye çalışmalarına, sunumlara ve sergilere ev sahipliği yapacaktır. Bu etkinlikler aracılığı ile katılımcılar, güncel çalışma ve araştırmalarını meslektaşları ile paylaşma fırsatı bulacak, değerli bilim insanlarının deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden büyük bir ilham alacak ve anatomi alanındaki gelişmelere dair en güncel bilgileri öğrenme şansı yakalayacaklardır.

Kongre boyunca bilimsel toplantıların ardından yapılacak sosyal programlar kapsamında konuklarımız, ülkemizin tarihi ve kültürel başkenti olmasının yanı sıra, modern tıp alanındaki gelişmelerin merkezlerinden biri olarak bilinen Ankara’yı ve çevresini daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaklardır.

Kongrede sunulan bildirilerin özetleri, Ulakbim-Tr dizininde yer alan Acta Medica dergisinde (www.acatamedica.org) supplement olarak yayınlanacaktır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak, sizleri ülkemizin anatomi alanındaki başarılarına tanıklık etmeye ve Ankara’nın güzelliklerini keşfetmeye davet ediyoruz.

Sizleri, 23. Ulusal Anatomi Kongresi’nde aramızda görmekten onur ve mutluluk duyacağımızı bir kez daha belirtir, ihtiyaç duyduğunuz her konuda size yardımcı olmak için ekibimizin hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Deniz Demiryürek
Kongre Başkanı
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.