28. Ulusal Neonatoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
22 Aralık - 26 Aralık 2020

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Kaya Palazzo Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.uneko2020.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarım,

Büyük bir heyecanla 2020 yılı kongremiz için yeniden yola çıktık. Antalya'da 22-26 Aralık tarihleri arasında yapılacak UNEKO 28 için yine dopdolu bir bilimsel ve sosyal program hazırladık. Her yıl kendimizle yarıştığımız ve hep daha iyisini yapmayı hedeflediğimiz kongremizde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Kongre öncesi kurslarımızın gördüğü yoğun ilgi, bu yıl çok daha fazla yeni kurs için bizleri motive etti. Yenidoğan yoğun bakımın en önemli konularından olan beslenme, "Yenidoğan Yoğun Bakımda Uygulamaya Dönük Beslenme Kursu" ile tüm yönleriyle gözden geçirilecek. "Doğumdan Taburculuğa Aşırı Düşük Doğum Ağırlıklı Bebek Yönetimi Kursu" ile bu zorlu bebeklere bakım veren hekimler için çok yararlı ve net öneriler verilecek. "Sürekli Renal Replasman Tedavileri (CRRT) Kursu" bir diğer yeni kursumuz olacak ve bu tedavilerin en doğru şekilde uygulanmasını sağlayacak. "Doğumhanede Stabilizasyon Kursu" ile doğum odasında karşılaşılabilecek her duruma yönelik güncel ve standart uygulamalar anlatılacak. Bu yıl için planladığımız son yeni kursumuz ise "Yenidoğan Yoğun Bakım Sürecinde ve Yenidoğan Takibinde Yaşanan Hukuki Sorunlar ve Çözüm Yolları" başlığını taşıyor. Hasta yakını bilgilendirmesinden, belgelendirmeye, malpraktis ve komplikasyon kavramlarından etik sorunlara kadar pek çok konunun deneyimli uzmanlar tarafından dava örnekleriyle tartışılacağı bu kursun tüm katılımcıların ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Geçen yıl çok beğenilen nöromonitörizasyon kursunu "Yenidoğanda Nöromonitorizasyon ve Nörogörüntüleme Kursu" şeklinde güncelledik. Aynı şekilde vazgeçilmezlerimiz olan non-invaziv solunum desteği kursunu "Non-İnvaziv Solunum Desteği (NİV) ve Solunumsal Monitorizasyon Kursu" şeklinde geliştirip, "Olgularla İleri Mekanik Ventilasyon Kursu"na güncel yeni konular ekledik. "Yenidoğan Hemşireliği Kursu" nu da güncelleyerek sürdüreceğiz.

Kurslarımızın hemen ardından 3 gün boyunca 3 ayrı salonda sürecek bilimsel şölenimiz başlayacak. Bu yıl yabancı konuklarımız gerçekten kendi alanlarının bir numaraları. Alan Jobe, Patrick McNamara, Maximo Vento, Nikki Robertson ve Asım Kurjak'dan üst düzey konferanslar dinleyeceğiz. Ayrıca önemli bir ilke imza atarak, uzmanına danışalım panelinde yabancı konuşmacılarımızın bir araya gelmelerini ve pratik hasta yaklaşımlarını paylaşmalarını sağlayacağız. Açılış ve uydu konferansları haricinde paralel şekilde sürecek panel, forum, kısa ve öz, olgularla yenidoğana pratik yaklaşım ve pro-con oturumları için hangisini tercih edeceğinize karar veremeyeceğiniz ilgi çekici konular seçtik. Yenidoğan hemşirelerimiz için de ayrı bir salonda üç gün sürecek, üst düzey bir bilimsel program hazırladık.

Başta gençlerimiz olmak üzere yenidoğan bebeklerle ilgilenen tüm sağlık çalışanlarının bilimsel motivasyonunu arttırmak amacıyla vereceğimiz ödüllerimiz kongre boyunca sahiplerini bulacak. Hekim ve hemşirelerimiz için yine sözlü bildiri, tartışmalı poster, olgu sunumu ve araştırma projesi ödülleri ödüllerimiz olacak. Yine son yılın yayınlanmış en iyi makalesini seçeceğiz. Genç neonatologlarımızın yurt dışı bursluluk sınavını son iki yılda olduğu gibi kongre sırasında gerçekleştireceğiz.

Bu yıl kongremizi geniş toplantı ve kurs salonu olanakları yanında, katılımcılarımızın tümü için üst düzey konaklama standardı sağlayan Kaya Palazzo Otel'de düzenleyeceğiz. Sosyal programımızı da bilimsel program kadar iddialı hazırlıyoruz. Hep birlikte olacağımız kongre akşamlarındaki sürprizlerimizin sizleri mutlu edeceğine inanıyoruz.

Hepinizi bilimsel ve sosyal yönden aradığınızı bulacağınız, içine sevgi, emek ve samimiyetimizi kattığımız kongremize, UNEKO 28'e davet ediyorum.

Saygı ve sevgiyle,
Prof. Esin KOÇ
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin