3. Uluslararası Şehir Çevre ve Sağlık Kongresi ve 1. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
16 Nisan - 20 Nisan 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.sehircevresaglikkongresi.com
DAVET
Sevgili Katılımcılar,

Sizlerle birlikte hazırladığımız ve gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin üçüncüsünü, COVID-19 pandemisi nedeniyle aldığımız bir kararla, 16-20 Nisan 2021 tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştireceğiz.

III.Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin temasını “İklim Değişikliği ve Sağlıklı Bir Gelecek” olarak belirledik. Konu iklim olunca, kardeş bir kongreyle birlikte yürümeye karar verdik: I. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi.

Her iki kongre için ana amacımız; iklim değişikliğinin yaşamımıza olan ve olacak etkilerini, COVID-19 pandemisi sürecinde yaşanan deneyimlerden yola çıkarak, daha gerçekçi bir yaklaşımla değerlendirmektir. Kongreden beklentimiz; iklim değişikliğinin etkilerine hazırlıklı olmak, erkenden haberdar olmak, hızlı cevap verebilmek, iklim değişikliğinin etkileri ile güçlü bir şekilde savaşabilmek, dirençli bir toplum olmak, ortaya çıkan acil ve/veya sürekli değişimleri yönetebilmek ve olay geçtikten sonra hayata kaldığı yerden güçlü bir şekilde devam edebilmek için çalışan farklı disiplin ve sektörlerin sesini duyurabilmektir.

III.Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi iklim değişikliğinden en çok etkilenecek olan kentleri ve kentlerde etkilenen insanların nefes alabilmek için tercih edeceği kırsal bölgelerin geleceğini tartışacak. “Her politikada sağlık”, “Tek sağlık”, “Çoklu tehlike/risk yönetimi”, “Sosyal kanıta dayalı karar verme”, “Blockchain, IT, yapay zeka ve halk sağlığı” gibi güncel konuları şehir, çevre ve sağlık çerçevesinde, iklim değişikliği etkisinde, sağlıklı bir gelecek oluşturmak için ele alacak.

1. Uluslararası Sağlık ve İklim Değişikliği Kongresi, küresel risklerin hepsini beraberinde sürükleyen iklim değişikliğini, sağlıklı bir gelecek için en az hasarla atlatmanın çözümlerinin ele alınacağı bir kongre olacaktır.

Lütfen 16-20 Nisan 2021’i takviminize işaretleyiniz. Bizimle her türlü çalışmanızı paylaşabilirsiniz. COVID-19 pandemisinden elde edilen en önemli deneyim: canlı, anında paylaşılan nicel ne niteliksel kanıtlar olaylara yön vermek için hayati öneme sahiptir.

Sağlıklı bir gelecek için Nisan 2021’de buluşalım.

Sevgiyle Kalın

Prof. E. Didem Evci Kiraz

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.