5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ne Yoğun İlgi
22 Kasım 2021

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) düzenlenen 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'nin çevrim içi olarak izlenme sayısı 32 bin 500'e ulaştı.

TSPB'den yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ile Sermaye Piyasası Kurulu'nun desteklediği, Borsa İstanbul AŞ, İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ ve Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ'nin ana sponsor olduğu 5. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi, "Yeniden Birlikteyiz" temasıyla 16-17 Kasım'da gerçekleştirildi.

Fiziki olarak yapılan açılış konuşmalarının ardından kongre, dijital bir platform üzerinden çevrim içi panel ve eğitimlerle devam etti. Söz konusu kongre, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından yoğun ilgi gördü.

TSPB'nin gelenekselleşen ve bu yıl 5'incisi yapılan Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ni iki gün boyunca çevrim içi izlenme sayısı 32 bin 500'e ulaştı. Kongreye, dünyada ve Türkiye'de alanında önde gelen 200'e yakın akademisyen, uzman, lider ve iş insanı konuşmacı olarak katıldı.

Son iki yıldır tüm dünyanın mücadele ettiği Kovid-19 salgını nedeniyle belirlenen "Yeniden Birlikteyiz" teması ile birlikte olmanın gücüne vurgu yapıldı. Hep birlikte kararlı adımlar atıldığında risklerin ve fırsatların daha etkin yönetilebileceğine gönderme yapılan kongrede, değişimi ve dönüşümü sürdürülebilir kılacak politikaların hep beraber geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. İki gün süren kongrede, "Koronavirüs Sonrası Ekonomi ve Finansal Piyasalar", "Sürdürülebilirlik", "Dijital Dönüşüm ve Gelecek Senaryoları" ve "Yeni Nesil Girişimcilik ve Sermaye Piyasası Olanakları" olmak üzere dört başlık altında 35 panel ve 23 farklı eğitim programı gerçekleştirildi...
Kaynak: https://www.haberler.com/5-turkiye-sermaye-piyasalari-kongresi-ne-yogun-14542905-haberi


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin