6. Kent Araştırmaları Kongresi-Kentiçi Ulaşım

KONGRE TARİHİ
16 Aralık - 18 Aralık 2021

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
kentarastirmalari.org/icus2021
DAVET
Kentiçi ulaşım, çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla, konuyla ilgili akademisyenlerin yanında, yerel ve merkezi düzeydeki yöneticiler ve politika yapıcıları ve ulaşım sistemlerini etkin ve verimli şekilde kullanmak isteyen kent sakinlerini de yakından ilgilendirmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerin mega kentlere dönüşümü sırasında sıkça dile getirilen problemler, meslek insanlarını da bu konuda yoğun şekilde düşünmeye ve araştırmalar yapmaya zorlamaktadır. Hareketliliğin ve araç sahipliliğinin hızla artmakta olduğu günümüzde, kentiçi ulaşımın akılcı ve verimli şekilde planlanması ve organizasyonu, farklı disiplinlerden ekiplerin bir araya gelerek çözmeye çalıştığı bir yapıya evrilmektedir. Bir taraftan kentçindeki hareketlilik konusunda ortaya konulan çeşitlilik ve kalite vatandaşların kentsel yaşam kalitesinin bir göstergesi olarak kabul edilirken diğer taraftan ulaşım planlamasındaki yeni yaklaşımlarla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmaya çalışılmaktadır.

6. Kent Araştırmaları Kongresi’nde ulaşımın bütün boyutlarıyla ele alınarak kentiçi ulaşımda karar verici konumda bulunan paydaşların karşı karşıya olduğu ulaşım sorunlarının analiz edilmesi ve çözümler üretilmesi hedeflenmektedir...

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin