9. Plastik Cerrahi Asistan Temel Eğitim Okulu

KONGRE TARİHİ
18 Ocak - 21 Ocak 2024

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Susesi Luxury Resort Otel

KONGRE WEB SİTESİ
plastikcerrahiokulu2024.org
DAVET
Geleceğimizin Plastik Cerrahlarına,

Bu yıl düzenlenecek olan birinci ve ikinci yıl asistanlarına yönelik planlanan "Plastik Cerrahi Temel Eğitim Asistan Okulu" 18-21 Ocak 2024 tarihleri arasında Susesi Luxury Resort Otel - Belek / Antalya'da yapılacaktır.

Asistan Okulu, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlık Eğitimi veren Anabilim Dalı ve Kliniklerin müfredatlarında çeşitli nedenlerle eksik olabilecek konuların eğitimini vermek, Çekirdek Eğitim Programının uygulanmasını kolaylaştırmak / desteklemek amacıyla kurulmuştur. Bu okullarda bir yandan bilimsel temel eşitlik sağlanmaya çalışılırken, diğer taraftan çeşitli kurumlardan gelen asistanların sosyal bir ortamda tanışmaları sağlanarak yetişen kuşaklar arasında dayanışmanın da temelleri atılır. Değişik eğiticilerin deneyimlerinden ve hastaya yaklaşım tarzlarından yararlanılması ve erken yaşlarda dağarcıklara eklenmesine fırsat verilirken, iletişim becerisi, hasta fotoğrafı çekimi, plastik cerrahların mediko-legal sorumlulukları, makale yazma, kanıta dayalı tıp gibi standart eğitim programlarında yer almayan bilgi ve becerileri de kazanmanın zemini oluşturulur. Eğitim hayatında çok karşılaşılmayan konular ile pratikte çok gerekli olan konular aktif/interaktif eğitim teknikler aracılığı ile aktarılır.

Günümüzde fiziki ve kadro açısından yetersizlikler içerisinde olan,buna rağmen kapasitesinin çok üzerinde asistan verilen kliniklerde eğitimin aksama ihtimali göz ardı edilemez. Bu asimetrik eğitim ortamının oluşturacağı uçurumu olabildiğince düzeltmek bu okulun temel amaçlarındandır. Geleceğimizin plastik cerrahlarını iyi yetiştirmek kadar, birbiri ile iletişim içerisinde ve deontolojik kuralların farkında olan paylaşımcı, mesleğini severek ifa eden bireyler olarak yetiştirmek de bu okulun diğer hedeflerindendir. Amaç okul sonunda geleceğe daha umutla bakan, kendine daha güvenli cerrahlar olunmasına katkıda bulunmak, sosyal aktiviteler ile anılara hatırlandıkça gülümseten sayfalar eklemektir.

5 Ocak 2024 tarihine kadar web sayfası üzerinden kayıt yaptırmanızı hatırlatırız.

Eğiticilerimizin de bu eğitim faaliyetlerine destek vermesini günümüz şartlarını göz önüne alarak gönülden diliyor, saygılar sunuyoruz.

TPRECD Yönetim Kurulu adına
Bilimsel İşler Sorumlusu - Prof. Dr. Ersoy Konaş

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.