9. Uluslararası İletişim Günleri İçin Kritik Tarih 4 Mart
07 Ocak 2022

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası İletişim Günleri Sempozyumu ile kapılarını iletişim dünyasına açmaya hazırlanıyor.

16-17-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek sempozyumun bu yılki teması “Dijital Çağda İletişim Çalışmaları” olarak belirlendi. İletişim alanında yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkan, yurt içinden ve yurt dışından birçok akademisyenin katılacağı sempozyum, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak fijital (yüz yüze ve çevrim içi) ortamda gerçekleşecek.

Sempozyum için hazırlıklar sürüyor

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından 2014 yılından beri her yıl düzenli olarak organize edilen İletişim Günleri Sempozyumu için hazırlık çalışmalarına bu yıl da hız kesmeden başlandı. Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek olan sempozyum, 16-17-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ve üç gün sürecek. Sempozyumda, Prof. Dr. Paul A. Argenti, Prof. Dr. Todd Gidlin, Prof. Dr. Nico Carpentier, Doç. Dr. Lemi Baruh gibi uluslararası alanda yaptıkları çalışmalarla ün yapmış akademisyenlerin yanı sıra iki Pulitzer ödüllü gazeteci Paul Salopek de birer konuşma yapacak.

Dijitalleşme ve etkileri tartışılacak

9. Uluslararası İletişim Günleri Sempozyumu’nun konu başlıkları da belirlendi. Sempozyumda yeni medya çalışmaları, dijital çağda geleneksel medyanın dönüşümü, iletişim bilimlerinde yeni paradigmalar, iletişim bilimlerinde yeni metodolojik yönelimler, yapay zeka çalışmaları ve iletişim, dijital çağda sinema çalışmaları, dijital çağda televizyon çalışmaları, dijital çağda radyo/ podcast çalışmaları, dijital çağda gazetecilik çalışmaları, sosyal medya çalışmaları, dijital çağda popüler kültür çalışmaları, dijital çağda görsel iletişim tasarımı çalışmaları, dijital çağda reklamcılık çalışmaları, dijital çağda pazarlama iletişimi çalışmaları, dijital çağda halkla ilişkiler çalışmaları, dijital çağda sanat ve tasarım çalışmaları, dijital çağda kriz iletişimi çalışmaları, dijital çağda sağlık iletişimi çalışmaları gibi konular tartışılacak. Sempozyuma gönderilecek bildiri özetleri uluslararasılık kriterlerine uygun biçimde çift hakemli değerlendirme sürecinden geçerek değerlendirilecek.
Kaynak: https://haberuskudar.com/9-uluslararasi-iletisim-gunleri-icin-kritik-tarih-4-mart


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin