İzmir'de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi: Amaç geleceği inşa etmek
15 Mart 2023

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği 'İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi', 15-21 Mart'ta gerçekleştirilecek. Doç. Dr. Meneviş Uzbay Pirili, "Kongrenin amacı geleceği inşa etmektir" dedi.

İzmir İktisat Kongresi’nin 100'üncü yılı dolayısıyla İzmir’de iki ayrı iktisat kongresi yapılacak. İzmir Valiliği 100 yıl önce kongrenin yapıldığı binayı, yerinde aslına uygun olarak inşa ederken, kongrelerden birini Hazine ve Maliye Bakanlığı, diğerini ise İzmir Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenecek olan “İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi”, ilk kongrenin ruhundan yola çıkarak geleceği inşa etmeyi amaçlıyor.

15-21 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan kongreye, Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni döneminin ekonomi politikasını belirlemek üzere tüccarlar, çiftçiler, işçiler ve sanayiciler ve esnaflar katılacak. “Geleceğin Türkiye’sini inşa ediyoruz” başlığıyla düzenlenen kongrenin kapsamı, depremin ardından “Dirençli şehirler ve iktisat” başlığını da içerecek şekilde genişletildi. Kongrede, Türkiye’nin inşasında sivil dayanışmanın ve yerel yönetimlerin önemine dair oturumlar da yer alacak...
Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/izmirde-ikinci-yuzyilin-iktisat-kongresi-amac-gelecegi-insa-etmek-haber-1607961


Yorumlar


bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.