Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. İnme Akademisi

KONGRE TARİHİ
17 Aralık - 20 Aralık 2020

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Papillon Ayscha Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.bdhk2020.org
DAVET
Sayın Meslektaşlarımız,

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği tarafından 9-11 Nisan 2020 tarihlerinde düzenlenecek Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 29 Ekim - 1 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek 4. Türkiye İnme Akademisi kongrelerimizi COVID-19 Pandemisi nedeniyle birleştirerek 17-20 Aralık 2020 tarihlerinde Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. İnme Akademisi adı altında birlikte gerçekleştireceğiz.

İnme giderek sıklığı artan ve tüm nöroloji hekimlerini ilgilendiren önemli bir toplum sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. İnme konusunda tanı ve tedaviye ilişkin son yıllarda çok hızlı gelişmeler olmaktadır. Ülkemiz de geçtiğimiz yıl yayımlanmış olan inme yönergesi ile bu gelişmeleri yakalama ve uygulama konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Bu yönerge ile inme hastalarının en hızlı şekilde ve en uygun tedaviye ulaşması hedeflenmiştir. Yönerge, aynı zamanda inmenin tanı ve tedavisinin nöroloji hekimlerinin yetki ve sorumluluğunda olduğunu da belgelemiştir.

Türkiye’de inme biliminin zirvesini gerçekleştireceğimiz toplantımızı çok sayıda tecrübeli inme nöroloğuna ilaveten geleceğe güven ve gururla bakmamızı sağlayan çok sayıda da inme gönüllüsü genç nörolog meslektaşımızın katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inancımız sonsuzdur.

Kongremizde meslektaşlarımız özgün araştırmalarını ve ilginç olgularını sözlü bildiri oturumlarında sunma ve posterlerini sergileme fırsatı da bulacaklardır.

Siz değerli hekimlerimizin desteği ve katılımı her zaman olduğu gibi kongremizin başarılı olmasını sağlayacaktır. Kongremizin, bilimsel yönümüzün yanı sıra birlik ve beraberliğimizi de pekiştireceğine inanmaktayız.

Kongrede buluşmak dileği ile…

Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği 2. Kurslar Kongresi ve 4. İnme Akademisi Düzenleme Komitesi

2. Kurslar Kongresi Düzenleme Kurulu
Canan Togay Işıkay (Kongre Başkanı)
Bijen Nazlıel
Erdem Yaka
İpek Midi

4. Kurslar Kongresi Düzenleme Kurulu
Atilla Özcan Özdemir (Kongre Başkanı)
Mehmet Akif Topçuoğlu
Ethem Murat Arsava

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin