1. Girişimsel Onkoloji-Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı Toplantısı

KONGRE TARİHİ
13 Aralık - 15 Aralık 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Swissotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.girisimselonkoloji2019.org
DAVET
Bu sene ilk olarak düzenleyeceğimiz “Girişimsel Onkoloji: Multidisipliner Tedavi Yaklaşımı”toplantısı 13-15 Aralık 2019 tarihlerinde Swissotel Ankara’da yapılacaktır.

Görüntüleme yöntemlerindeki son 40 yılda ortaya çıkan gelişmeler (US, BT, MRG, PET vb) tüm hastalıkların yanı sıra özellikle kanserleri hızlı ve etkin bir şekilde tanımamızı sağlamıştır. Kanser hastalarının tedavisinde sistemik tedavilerin etkinliği artmakta ve immünoterapiler birçok kanser türünde tedavinin bir parçası haline gelmektedir. Ayrıca etkili cerrahi teknikler ile lokal ve loko-rejiyonel tedavi alternatifleri günlük uygulamaların bir parçası haline gelmiştir. Kanser hastalarına farklı tedavi seçeneklerinden hangisinin uygulanacağı önemli bir klinik sorun olarak ortaya çıktığı için onkoloji ağırlıklı merkezlerde “Tümör Konseyleri” kurulmuştur. Bu süreçte kombine tedavi uygulamalarının gelişmesi ve uygulanan tedavinin etkinliğinin değerlendirilmesi, kaçınılmaz olarak hasta ve hastalık odaklı multidisipliner bir yaklaşımı gerekli kılmaktadır. Birbirine alternatif oluşturabilecek çeşitli görüntüleme ve tedavi yaklaşımları arasında en etkili ve bedel etkin yöntemin seçilmesi önem kazanmaktadır.

Bu çerçeve de Tıbbi Onkoloji, Girişimsel Radyoloji, Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi, Gastroenteroloji, Hepato-pankreatiko-biliyer Cerrahi, Toraks Cerrahisi ve Üroloji alanlarında ülkemizin önde gelen meslektaşları ve bilim dernekleri bu toplantıyı desteklemektedir.

Bu bilinç ve sorumlulukla tüm meslektaşlarımızın bilgilerini güncellerken ye­nilikleri de takip edebileceği bir program planlanmıştır.

Bilimsel olarak doyurucu bir toplantıda buluşmak dileğiyle.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Okan Akhan
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin