1. Hematolojik Nadir Hastalıklar Kongresi

KONGRE TARİHİ
08 Şubat - 10 Şubat 2018

KONGRE ŞEHRİ
K.K.T.C.
KONGRE YERİ
Elexus Hotel Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.nadirhastaliklar2018.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Nadir hastalık Avrupa’da 2000’de 1 veya daha az kişide görülen hastalık olarak kabul edilmektedir. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yeni gelişen bir tıp disiplinidir. Ancak, nadir olmalarına rağmen her geçen gün de bilimsel ve toplumsal farkındalığı artan bir alandır.

Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği olarak; kendi alanındaki bilimsel gelişmeleri dünyaya paralel bir şekilde ülkemizde gerçekleştirmeyi, bu alanda verilen sağlık hizmetinin kalitesini arttırmayı ve bu kapsamda ulusal/uluslararası katılımlı araştırmalar yapmayı, yürütmeyi ve üyelerimizi bu yönde desteklemeyi amaçlıyoruz. Yine bu kapsamda nadir hematolojik hastalıklarla ilgili tanı, tedavi, takip ve sağlık bakım hizmetlerinde standartları oluşturmak ve uygulanmasına katkı sağlamak istiyoruz.

Bu amaçlarımız doğrultusunda güncel, doğru ve pratik bilgilerin bu alanda çalışanlara hızlı ve etkin olarak ulaşabilmesi için uluslararası katılımı da hedefleyen bilimsel eğitim faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz. Bunlara ilave olarak, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirerek toplumun farkındalık ve bilinç düzeyini yükseltmeyi ve insan hayatına değer katmayı da üzerimize bir vazife olarak görmekteyiz.

Siz değerli katılımcıların ilgisini çekecek, doyurucu bilimsel içerik hazırladığımızı düşünüyoruz. Kongre öncesi Hematoloji Üniversitesi kapsamında eğitim programı ile genç meslektaşlarımızla güncel bilgilerimizi gözden geçireceğiz. Kongre programı kapsamında ise tanıdan tedaviye, standart yaklaşımdan uzman görüşüne, klinik araştırmadan yapısal gelişmelere kadar geniş bir yelpazede bilimsel program hazırladık. Ayrıca, Beyaz geceler oturumları ile de bilimsel programın dışında farklı konu ve alanlarda söyleyişi aktivitelerine katılım imkanı bulacaksınız. Uluslararası katılımcıların da olduğu kongreye her düzeyde katılımcıya faydalı olması arzusu içindeyiz.

Siz değerli katılımcıların katkısı ile de kongre bilimsel programı daha güçlü bir hal alacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 8-11 Şubat 2018 tarihleri arasında Kıbrıs Elexus Otel Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz I. Hematolojik Nadir Hastalıklar Kongresi‘nde sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Saygılarımızla

Prof. Dr. İsmet AYDOĞDU
Kongre Başkanı

Doç. Dr. Mehmet Sinan DAL
Genel Sekreter

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin