1. Sağlıkta Bilgi ve Belge Yönetimi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
22 Kasım - 23 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Bezmialem Vakıf Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
sempozyum.bezmialem.edu.tr
DAVET
Tıp ve Sağlık alanında verilen bilgi hizmeti diğer bilim dallarına göre farklılıklar göstermekte olup bu alanda hizmet veren personellerde çok yönlü yetkinlikler aranmaktadır. Bu alanda sunulan bilgi hizmetleri farklı ve spesifik özellikler gerektiren, sürekli güncellenen ve yeni çalışmaların sıkça takip edilmesi gereken bir alandır. Bu alanda farklı sektörlerde iş süreçleri mevcuttur. Bunlardan biri de tıpta akademik bilgi yönetimini destekleyen bilgi ve belge yönetimi çalışmalarıdır. Bizler bu alanda hizmet veren tüm meslektaşlarımızı ve alandaki hizmet sektörü çalışanlarını aynı çatı altında toplayarak, alanda yapmış oldukları çalışmaları ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ortam sağlamak istiyoruz. Bu amaçla, Bezmialem Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde ve ANKOS Derneği işbirliği ile sağlık alanında hizmet veren tüm Üniversitelerin kütüphanecilerinin, hekimlerin, araştırmacıların, akademisyenlerin ve yayın evi temsilcilerinin de katılım sağlayacağı bir sempozyum planlanmıştır.

Bu sempozyumda, alanında uzman sağlık çalışanları ve bilgi ve belge yönetimi konusunda hizmet veren tüm meslektaşlarımız ile alandaki yurt içi ve yurt dışından yayıncılık sektörü çalışanlarını aynı çatı altında toplayarak, bu alanda yapmış oldukları çalışmaları ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir ortam sağlamak, hizmetlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi hedeflenmektedir. Sempozyum kapsamında sağlık alanında hizmet veren tüm üniversitelerin kütüphanecilerinin, araştırmacıların, akademisyenlerin, hekimlerin, ve firma temsilcilerinin bu alanda mesleki bilgi ve tecrübelerine katkı sağlanması, bilgi alış-verişinde bulunmalarını sağlayarak mesleki dayanışmanın artması, yeni işbirliği ve ortak çalışma alanları oluşturması ve profesyonel iletişim ve işbirliğini arttırılması amaçlanmıştır.

Türkiye’de Bilgi ve Belge Yönetimi (Kütüphanecilik-Arşivcilik) mesleği kapsamında bizleri buluşturan birçok konferans, çalıştay, sempozyum, toplantı vb. etkinlikler düzenlenmektedir ve mesleki gelişim ve değişime ayak uydurmak için giderek bu etkinliklerin daha aratması gerekmektedir. Bu etkinliklerde mesleki tecrübe aktarımları ve bilgi paylaşımları önem arz eden konulardandır.

Aynı zamanda bu alandaki yetkili yayın evlerinin sağlamış oluğu ürünler akademik hayata sunmuş olduğu kaynaklar ile bilimsel çıktılara önemli etkiler sağlamaktadırlar.

Türkiye’de Sağlık teması ile eğitim veren ilk tematik üniversite olmasından dolayı bu organizasyonun gerçekleştirilmesini görev biliyoruz. Bu organizasyon Türkiye’deki bilgi hizmetleri alanında verilen hizmetlerin iyileşmesi, yenileşmesi ve gelişmesi anlamında yapılacak faaliyetlere destek verilecektir ve sempozyum çıktısı ANKOS Derneği tarafından bir yayına dönüştürülecektir.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi, sektörde öncü ve prestijli kurumlar arasındadır ve vakıf kültüründen gelen özel bir misyonu mevcuttur. ANKOS Derneği, Türkiye’de elektronik kaynakların üniversitelere sağlanması ve bu alandaki mesleki organizasyonları düzenleyen öncü bir oluşumdur. Yayınevleri ise, Türkiye’de mesleğimizin ve sektörün gelişmesine katkıda bulunan bir misyona sahiptir.

“1. Sağlıkta Bilgi ve Belge Yönetimi Sempozyumu 2018”Bezmialem Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde ANKOS işbirliği ile 22-23 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin