1. Türk Eğitim Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Aralık - 28 Aralık 2018

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.turkegitimkongresi.com
DAVET
Türkiye’de son yıllarda eğitim konusunda önemli ilerlemeler kaydedilmiştir: Eğitim programları yenilenmiş, eğitim kurumları yapısal ve fiziksel olarak iyileştirilmiş, eğitim ortamları teknolojik imkânlarla donatılmıştır. Bu sayede eğitim göstergelerinde niceliksel artışlar sağlanmıştır. Ancak eğitimin istikametini belirlemek hala çözülmesi gereken bir meseledir. Temelde bu meseleden kaynaklanan ve bu meselden nemalananlar hariç kimseyi memnun etmeyen, merkezi sınavlar, öğretmen yetiştirme, teknoloji kullanımı vb. meseleler de hala çözülmeyi beklemektedir. Bu meselenin çözülmesi eğitimin nicelik göstergelerindeki pozitif artıştan çok daha önemlidir. Bu meselenin çözümü için nerdeyse hiçbir girişim yoktur. Bu aymazlık hali Türkiye’nin geleceğini tehdit etmektedir.

Eğitim temelde bir kimlik inşa etmektir. Eğitimde Milli Kimlik ve İdeal İnsan Modeli Arayışları temalı kongremizde temelde şu iki sorunun cevabı aranacaktır:

Türk medeniyetini inşa eden ve bu medeniyetin yaratmak istediği ideal insan kimdir?
Milli eğitim sistemi bu ideal insanı yetiştirmek için nasıl dönüşmelidir? Ne öğretelim?

Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’si için eğitim alanındaki gelişme ve ilerlemelerin hayati derecede önemli olduğunu düşünen bu meseleleri kendine dert edinen ilim adamlarımızı yukarda bahsi geçen soruların cevaplarını aramaya davet ediyoruz.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin