1. Uluslararası Asya-Pasifik Sempozyumu-Siyasi İktisadi ve Toplumsal Yönleriyle Güney Asya

KONGRE TARİHİ
23 Ekim - 24 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Gelişim Tower Balo Salonu

KONGRE WEB SİTESİ
aspa.gelisim.edu.tr
DAVET
Dünyanın ekonomik ağırlık merkezinin Batı’dan Doğu’ya kaydığı günümüz dünyasında gerek demografik gerekse ekonomik potansiyeli Güney Asya bölgesine olan uluslararası ilginin artmasına sebebiyet vermiştir. Bilhassa Çin ve Hindistan’ın bölgedeki yükselişi ve bu doğrultuda bölge ülkeleriyle ve farklı coğrafyalarla geliştirdikleri ilişkiler bu ilgiyi körüklemiştir. Bununla birlikte bölgede farklı etnik ve dini grupların bir arada bulunması, demokratikleşme ve sosyal adalet sorunlarının mevcudiyeti, terörizm başta olmak üzere farklı güvenlik problemleriyle mücadele gereksinimi, kolonyalizm döneminden miras sorunların varlığı siyasi, ekonomik ve toplumsal fay hatları oluşturmaktadır. Söz konusu fay hatları da bölgenin taşıdığı potansiyeli tam anlamıyla ortaya koymasını engellemektedir.

Bu sempozyumun amacı, hem mevcut siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunlara çözüm önerilerinin, bölgeye özgü dinamiklerin ve bölgenin taşıdığı potansiyelin tartışılacağı akademik bir zemin oluşturmak hem de Türkiye’de henüz olgunlaşma aşamasında olan Asya-Pasifik çalışmalarına olan ilgiyi artırmaktır. Bu doğrultuda, 23-24 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Gelişim Üniversitesi ve Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) işbirliğiyle I. Uluslararası Asya-Pasifik Sempozyumu yapılması kararlaştırılmıştır. İlkini gerçekleştireceğimiz bu sempozyumun bu yılki teması Güney Asya olarak belirlenmiştir. Yurtiçi ve yurtdışından konuya ilgi duyan uzman ve akademisyenlerin katılımları beklenmektedir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin