1. Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi ve 6. Ulusal Emzirme Haftası Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
30 Eylül - 03 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
The Ankara Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.emzirmekongresi.org
DAVET
Değerli Bebek Dostu Çalışanları

Dünyaya gelen her bebek, sağlıklı büyümek-gelişmek için yeterli ve dengeli beslenme hakkına sahiptir. Emzirme, bebeklerin ve çocukların bu hakkı kullanması için en ideal yöntemdir. İnsan sütünün bilinen özelliklerine, bileşenleri ve faydalarına her geçen gün yenileri eklenmektedir. Bütün bu yeniliklerin, bilim insanları ve sağlık profesyonelleriyle paylaşılması ve tartışılması gerekliliğinden hareketle “1. Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi”ni gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü, UNICEF, TC. Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü Sosyal Pediatri Anabilim Dalı, TEMAS Derneği, Sosyal Pediatri Derneği katkıları ve işbirliği ile düzenlenmesi planlanan bu kongrede “Emzirme Gerçeği” teması işlenecektir. “Anne Sütü Muadillerinin Pazarlanması ile ilgili Uluslararası Yasa (Mama Kodu) ilkeleri doğrultusunda planladığımız bu kongre ile; ülkemizde ve dünyada emzirmenin desteklenmesine ve gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için, çok uluslu bir etkinlik içinde, emzirme konusunda faaliyet gösteren birçok kurum ve kuruluşu bir araya getirmekteyiz.

Kongrede, insan sütünün; kısa ve uzun vadede anne ve çocuk sağlığını destekleyen canlı bir gıda, eşsiz bir besin olma özellikleri bir kez daha vurgulanacak, tüm bilinenlere ek olarak emzirmeyle ilgili yeni gerçekler, doğru bilinen yanlışlarla birlikte paylaşılarak, bilimsel ortamda güncel verilerle konunun uzmanları tarafından tartışılacaktır. Kongrede uluslararası kurumların etkinliklerini görme fırsatının yanında, ülkemizdeki emzirme göstergeleri ve uygulanan politikaların değerlendirildiği WBTi 2019 raporunu da tartışarak, küresel emzirme durumunu, ülke olarak bulunduğumuz noktayı gözden geçirebileceğiz.

Ayrıca ülkemizde TC. Sağlık Bakanlığı, UNICEF ve TEMAS Derneği işbirliği ile 2014 yılından itibaren her yıl düzenlenen “Emzirme Haftası Sempozyumu” da kongremiz bünyesinde gerçekleşecektir. Geleneksel hale gelen 6. Ulusal Emzirme Haftası Sempozyumu “Emzirme ve Meme Kanseri” temasıyla 30 Eylül 2019 tarihinde, “Bebek Dostu İl” etkinlikleri ile beraber sunulacaktır.

30 Eylül-3 Ekim 2019 tarihleri arasında, antik dönemlerden günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’da “The Ankara Otel”de gerçekleştirilecek olan “1. Uluslararası Emzirme Gerçeği Kongresi”nde sizleri de aramızda görmeyi umuyor, değerli katkı ve katılımlarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Kongremizde, anne sütü ve emzirmenin desteklenmesine gönül vermiş, bu konuda literatürde önemli çalışmaları bulunan siz kıymetli bilim insanlarını görmekten, bilgi ve deneyimlerinizden yararlanmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.