1. Uluslararası Hemşirelikte Yenilikçi Yaklaşımlar Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Haziran - 22 Haziran 2019

KONGRE ŞEHRİ
Erzurum, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.hyyk2019.com
DAVET
“Daha yaşanılası bir dünya; böyle bir dünya bize bağışlanmayacak, o halde hiç duraksamadan bu dünyayı oluşturmak için çalışalım. Yaşama uymak yerine onu değiştirmeliyiz.”

Florence Nightingale

Saygıdeğer Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz;

Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü ve Hemşirelik Fakültesi işbirliği ile 20-22 Haziran 2019 tarihleri arasında Erzurum’da ilkini gerçekleştireceğimiz 1.Uluslararası Hemşirelikte Yenilikçi Yaklaşımlar Kongresi’ni sizlerle paylaşmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz.

Uluslararası Hemşireler Birliği (ICN) yenilikçiliği “yeni yaklaşımlar, teknolojiler ve çalışma yolları geliştirme süreci” olarak tanımlamıştır. 2009 yılında Hemşirelik Haftası’nın teması “hemşirelik ve yenilikçilik” olarak belirlenmiş olup, topluma nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için hemşirelerin, gelişen yenilikçi bakım uygulamalarında öncü olmaları gerektiği görüşü savunulmaktadır. Temel insan haklarından biri olan “sağlıklı olmak” hakkının karşılanmasında her düzeyde (sağlığın korunması, geliştirilmesi, tedavi ve bakımı ve rehabilitasyonu) yer alan hemşireler bilimsel, teknolojik, ekonomik, sosyal ve toplumsal değişikliklere ve gelişmelere paralel olarak kendilerini yenilemek durumundadırlar. Hemşireler, sağlık sistemi içerisinde bakım gibi oldukça önemli ve karmaşık bir hizmeti verirken, verdikleri hizmeti sürekli gözden geçirerek uygun ve etkin olup olmadığını sorgulama, bununla birlikte hizmetin nasıl ve hangi yollarla daha etkin, kaliteli ve maliyet etkili verilebileceğini araştırma sorumluluğunu da taşımaktadırlar. Bu sorumluluğu yerine getirmeleri için hemşirelerin yenilikçi olmaları, yeniliği başlatmaları ve sürdürmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda hemşirelikte yenilik, yenilikçilik ve inovasyon sürecini aktive etmede; süreci tanıtacak, cazip hale getirecek ve yol gösterecek bilimsel aktivitelerin yapılmasının yeri büyüktür. Düzenleyeceğimiz kongrede ele alınacak konuların ilgili alanlara katkı sağlayacağını temenni ediyor,

Değişim Rüzgârlarını Hep Birlikte Doğudan Estirmeye Bekliyoruz…

Prof. Dr. Dilek KILIÇ
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Mağfiret KAŞIKÇI
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin