12. Ulusal Yara Kongresi

KONGRE TARİHİ
14 Aralık - 17 Aralık 2017

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Gloria Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.yarakongresi2017.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Yara Bakımı Derneği adına sizleri, 14-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya, Gloria Kongre Merkezi'nde yapılacak olan '12. Ulusal Yara Kongresi'ne davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz.Daha önce derneğimiz tarafından gerçekleştirilen onbir başarılı kongreden sonra, onikinci kongrenin de sizlerin yoğun ilgisini çekeceğine inanıyoruz. Kongremizde yaranın temel konuları ve güncel uygulamalar yanında, spesifik konulardaki yaklaşımları, yeni tedavi yöntemlerini ve bilimsel gelişmeleri konferans, panel ve interaktif toplantılarla sizlere sunmak istiyoruz.

Diyabet dünyada ve ülkemizde hızla artmaya devam etmekte ve önemli bir sağlık sorunu olmayı sürdürmektedir. Diyabet nüfusu dünyada 400, ülkemizde ise 8 milyonun üzerine ulaşmıştır. Diyabet hastalarının %15-20'sinde ayak sorunları gelişmekte ve maalesef bu olguların bir kısmı ayak amputasyonları ile sonuçlanmaktadır. Bu yıl kongremizde ayrıca, diyabetik ayak ülserlerinin mültidisipliner izlemi ve tedavisindeki yeni gelişmeleri sunmayı; ek olarak nöropati, iskemi, infeksiyon ve diyabet kontrolu gibi diyabetik ayak sorunlarına zemin hazırlayan faktörleri ve diyabetik ayak sorunlarından korunma konularında yeni yaklaşımları ele almayı planlıyoruz. Bu sebeple değişik branşlardan ilgi çekecek katkı ve katılımlar bekliyoruz.

Her biriniz yıl boyu büyük zorluklar içinde, bıkmadan usanmadan kronik yaraları tedavi etmeye çalışıyorsunuz. Sizler için yara konusundaki deneyimlerinizi ve edindiğiniz değerli bilgilerinizi paylaşacağınız yoğun bilimsel toplantılar yanında, biraz da yılın stresini atabileceğiniz sosyal bir ortam yaratarak bir program düzenlemenin gayreti içindeyiz. Sizleri, yaraya ilişkin uygulamaları gözden geçirebileceğiniz, yeni yaklaşımları göreceğiniz, farklı konuları ve gelişmeleri tartışacağınız, sonrasında yepyeni bilgiler ve neşeli anılar ile evlerinize döneceğiniz güzel bir kongreye davet ediyoruz.

Kongrede yer almasını istediğiniz konu ve konuşmacıları lütfen bize bildiriniz. Bu bilimsel şölene çok sayıda bildiri ve poster ile katılmınız bizleri sevindirecektir.

Hep birlikte keyifli ve başarılı bir kongre geçirmemiz dileğiyle yüksek ilginiz için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarız.

Prof. Dr. Şamil AKTAŞ
Kongre Sekreteri

Prof. Dr. İlhan SATMAN
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin