13. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi

KONGRE TARİHİ
21 Haziran - 22 Haziran 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
İstinye Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.aileistanbul.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

TAHEV (Türkiye Aile Hekimliği Vakfı) olarak İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde “Kartal Aile Hekimliği Günleri” olarak 2006 yılında başlatmış olduğumuz heyecanı, bu yıl artık “İstanbul Aile Hekimliği Kongresi”nin onüçüncüsü ile devam ettiriyoruz. İstanbul’da Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi verilen çeşitli Eğitim Araştırma ve Üniversite hastanelerimizin ev sahipliği yaptığı kongremizi bu yıl 21 - 22 Haziran 2019 tarihlerinde İstanbul İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleştiriyoruz.

“Aile Hekimliği Uygulaması Türkiye Modeli” de kongremiz gibi 12 yılını geride bıraktı. Ama o günlerden günümüze birinci basamakta uğraş edindiğimiz sorunlar ve sorumluluklar azalmak bir yana her geçen gün artmaya devam etti. Nüfusun artması, ülkemizin aldığı kitlesel göç hareketleri ve malpraktis yaptırımları bu sorunların başında gelen sebeplerden sadece bir kaçı. Ama benzer sağlık sistemleri dünyanın pek çok ülkesinde de uygulanıyor ve hiçbir sistemin mükemmel olmadığı da bilinen bir gerçek.

TAHEV olarak 13. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi’ni de bir araya gelmek, Birinci Basamak hekimlerinin tecrübelerini paylaşmasını sağlamak, birbirimizden güç almak ve dünyadaki örnekleri karşılaştırarak ülkemizde Aile Hekimliği’ni güçlendirmek için yeni fırsatlar yaratmak hedefi ile düzenliyoruz. Kongremizde aile hekimlerinin klinik pratikte karşılaştıkları sorunlara güncel yanıtlar bulabilmelerini, temel konularda pratiklerini güncellemelerini ve birbirleri ile deneyimlerini paylaşarak hastalarına daha etkin hizmet sunabilmelerini amaçladık. Yabancı meslektaşlarımızın deneyimlerini de paylaşmalarını bekliyoruz.

Bu hedeflerle hazırlanan “13. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi”ni, katılımcıların farklı ilgi alanları ve gereksinimlerini karşılayabilmek amacıyla geniş bir bilimsel program şeklinde planlıyoruz. Sizlerin tecrübelerinin ve bilimsel çalışmalarınızın sonuçlarının da kongremizde sunulmasını arzu ediyoruz. Bu nedenle bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi sözlü sunum ve poster bildiri oturumlarında sunulmak ve değerlendirilmek üzere bilimsel bildirilerinizi bekliyoruz. Bilimsel kurul tarafından seçilecek başarılı çalışmalarınız ödüllendirilecek ve seçilmiş bildiriler The Anatolian Journal of Family Medicine dergisinde yayınlanacaktır.

Ülkemizdeki sağlık hizmetlerine ve Aile Hekimliği’ne gönül vermiş olan sizlerin katılımıyla zenginleşecek olan kongremizde hem bilimsel, hem de sosyal bir kaynaşmanın yaşanacağı kanaatindeyiz. En güzel mevsiminde sizi doğası, kültürel ve tarihi dokusuyla kucaklayacak olan İstanbul´da, “13. İstanbul Aile Hekimliği Kongresi”nde buluşmak dileğiyle,

Saygılarımızla,

Prof. Dr. İsmet TAMER
Başkan

Doç. Dr. Can ÖNER
Sekreter

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.