15. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
31 Ekim - 04 Kasım 2018

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Cornelia Diamond Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.hebipa2018.org
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Bu yıl onbeşincisini düzenlediğimiz Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi ve üçüncüsünü yaptığımız “International Conference of Euroasian Gastroenterological Association” toplantılarının başarılı geçmesini ve tüm meslektaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum.

Tüm bilimsel çalışmalardan beklentimiz insanlığa faydalı sonuçların çıkarılmasıdır. Bilimdeki hızlı gelişmeler tek bir grubun çabasıyla değil, grupların ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla sağlanır. Bilimin bir ekip işi olduğu gerçeğinden yola çıkarak kongrenin başarıya ulaşması için iyi bir ekip oluşturarak işe başladık.

Bir binanın dayanıklılığı ve istediğimiz özelliklerde inşaatın yapılabilmesı iyi bir temelle başlar. Kongre konularını seçerken ve işlerken temelden çatıya gerekli olan malzemeleri ve bunları kullanacak yetenekleri düşünerek hazırlık yaptık. Gastroenteroloji uzmanlığına yeni başlayan ve mesleğinin zirvesinde olan meslektaşlarımızı dikkate alarak konuları işlemeye çalıştık.

Gastroenteroloji Bilim Dalı ülkemizde gastroenteroloji, hepatoloji ve endoskopi konularıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Bu yönüyle Anabilim Dalı niteliği taşır. Ülkemizde gastroenteroloji uzmanları sadece temel endoskopik işlemleri değil, ileri endoskopik işlemleri de yapan uzmanlar olmalıdır. Eğitimleri sırasında mutlaka ERCP, EUS, ileri endoskopik işlemler (ESD, POEM vb) ve motilite çalışmaları konusunda da eğitim almalıdırlar. Bu kongre ve konferans meslektaşlarımıza bu konularda da katkıda bulunacaktır.

Bir konunun tam anlaşılabilmesi ancak farklı yönlerden bakmakla mümkündür. Başarı birlikte çalışmak ve iyi bir ekiple yola çıkmakla mümkün olabilir. Hastalıklarla mücadelede bu hastalıkla ilgili uzmanlarla birlikte çalışılmalıdır. Bu nedenle kongre konularını seçerken ve işlerken farklı uzmanlık dallarının da işin içinde olmasını sağlamaya çalıştık. Kongrede ekipten kabul ettiğimiz kardeş uzmanlık derneklerimiz de bu amaçla görev almıştır.

Özetle 15. Ulusal Hepato Gastroenteroloji ve üçüncü “International Conference of Euroasian Gastroenterological Association” toplantısına katılmalısınız, çünkü; konular “Temelden Zirveye” her gastroenteroloji uzmanına hitap edecek ve herkese birşeyler kazandıracaktır.

Baharda Antalya’da birlikte olmak dileğiyle, saygılarımla.

Prof. Dr. Ahmet BEKTAŞ
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin