15. Ulusal Hepatoloji Kongresi

KONGRE TARİHİ
09 Mayıs - 11 Mayıs 2024

KONGRE ŞEHRİ
Rize, Türkiye
KONGRE YERİ
Ramada Plaza by Wyndham

KONGRE WEB SİTESİ
www.ulusalhepatoloji2024.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım:

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) olarak 15. Ulusal Kongre'mizi 9-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında Ramada Plaza by Wyndham Rize'de gerçekleştireceğiz. Önceliğimiz sizleri hepatoloji alanındaki güncel gelişmelerin üst düzey ve kaliteli şekilde tartışıldığı bir programda ağırlamak olacaktır. Bu amaçla programımız, ulusal ve uluslararası düzeyde alanında tanınmış uzman isimleri konuk edecektir. Programda yer alan bilimsel faaliyetlerin yanı sıra, büyüleyici doğal güzellikleri ve vazgeçilmez içeceğimiz çay endüstrisi ile tanınan güzel şehrimiz Rize'de sizleri ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Endo-Hepatoloji kursu ile başlayacak kongremizde, üniversitemizin uluslararası standartlara uygun olarak oluşturduğu simülasyon merkezinde hayvan modelleri üzerinde endoskopik uygulama imkanının sunulacağını da belirtmek isterim. Ayrıca kongremizin ikinci gününde "Global NASH Konseyi (GNC)" ve "Global Karaciğer Konseyi (GLC)" ile ortak düzenleyeceğimiz "Yağlı Karaciğer Hastalığı" panelini de buradan müjdelemek isterim.

Kongremiz üçüncü gününde ise ILTS ile düzenlenen transplantasyon kursu ile devam edecektir. Program akışının yanı sıra çeşitli paneller, konferanslar, uydu sempozyumları, sözlü bildiriler ve poster sunumları ile kongrenin başarısının artmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda en önemli etken sizlerin aktif katılımı ve desteği olacaktır.

Genç meslektaşlarımın kongreye katılımını özellikle çok önemsediğimi belirtmek istiyorum. Kendinizi geliştirme fırsatının yanında alanında uzman isimlerle etkileşime girme imkanını sizlere sunabilmekten ötürü oldukça heyecanlıyız.

Bilim merak etmekle başlar, araştırma ve tartışmalarla ilerler. Bu felsefeden yola çıkarak ürettiğiniz bilimsel çalışmalarınızın ve TKAD bünyesinde yer alan özel çalışma gruplarımızın faaliyetleri ile ortaya çıkan ürünlerin, ülkemizde ve uluslararası alanda hepatolojiye katkı açısından ne denli önemli olduğunun farkındayız. Bunun bilincinde olarak çok önem verdiğimiz sözlü ve poster bildirilerinizi şimdiden planlamanızı ve hazırlamanızı önemle rica ediyoruz.
Sizleri 9-12 Mayis 2024 tarihleri arasında Ramada Plaza by Wyndham Rize'de düzenlenecek olan 15. Ulusal Hepatoloji Kongresi'ne davet etmekten kendim ve düzenleme kurulu adına mutluluk duyuyorum. Hepinizi bilimsel düzeyi yüksek kongremize bekliyoruz.

15. Ulusal Hepatoloji Kongresi Başkanı
Dr. Yusuf YILMAZ


Değerli Meslektaşlarım;

Rize'nin kartpostalları andıran manzarası eşliğinde gerçekleşecek olan 15. Ulusal Hepatoloji Kongremize katılımınız için sizlere büyük bir heyecan ve coşku ile sıcak bir davetiye sunuyoruz. Bu yil, sadece sıradan bir etkinlik için değil, tibbi yenilik ve karaciğer sağlığı adına benzersiz bir zihinler, ruhlar ve hedefler topluluğunun sahnesini kurmak için bir araya geliyoruz.

Karadeniz'in kıyısında yer alan Rize, kongremiz için sade bir mekân sunmaktan çok daha fazlasını ifade ediyor. Türkiye'nin güzellik ve kültürel zenginliğinin bir kanıtı olan bu şehir, şimdi yeni ve çekici bir turistik destinasyon olarak ortaya çıkıyor. Yeşil peyzajları, tarihi mimarisi ve insanlarının sıcak misafirperverliği ile Rize, bilimsel disiplini hissetmenin ve keşfetmenin sevincini harmanlayan bir etkinlik için mükemmel bir arka plan sağlıyor.

Bu yılki kongremiz birkaç nedenden ötürü olağanüstü. İlk kez, kapsam ve etkimizi yeniden tanımlayan ortaklıkları duyurmaktan gurur duyuyoruz. Global NASH Konseyi Grubu ve Global Karaciğer Konseyi ile güçlerimizi birleştirdik; dünya çapında hepatoloji alanında ilerleme için adanmış bir koalisyonu bir araya getiriyoruz. Bu iş birliği, karaciğer hastalıkları karşısında bilgi, çözüm ve dayanışma arayışımızda kolektif bir ileri adım anlamına geliyor.

Hepatoloji alanında lider uzmanlar ve dünya çapında ünlü otörlerin katılımı, kongremizin kalitesinin bir göstergesi olmanın yanı sıra, alanına adanmış tüm bireyler için bir çağrı ışığıdır. Bu uzmanlar, içgörülerini, araştırmalarını ve gelecek vizyonlarını paylaşacaklar, katılımcılara en iyilerden öğrenme fırsatı sunacaklar. Dünya çapında tanınırlıkları olan çok sayıdaki uzmanın katılımları, yeni fikirler, stratejiler ve iş birlikleri oluşturulması için bir eritme potası rolü gören kongremizin önemini vurguluyor.

Bu yılki kongre programı içinde, Uluslararası Karaciğer Nakli Topluluğu (ILTS) ile işbirliği halinde gerçekleştirdiğimiz ve artık klasikleşmeye başlayan bir mezuniyet sonrası karaciğer nakli kursu da yer alacak. Bu özelleşmiş program, katılımcıların çeşitli ihtiyaç ve ilgilerine hitap eden kapsamlı eğitim fırsatları sağlama taahhüdümüzün bir kanıtıdır. İster deneyimli bir profesyonel olun ister kariyerinizin erken aşamalarında, kurs karaciğer nakli alanındaki anlayışınızı ve becerilerinizi geliştirme sözü veriyor.

Bilimsel oturumlar, atölye çalışmaları ve kursların ötesinde, kongre kapsayıcı bir deneyim olarak tasarlandı. Katılımcılar, çeşitli ortamlarda akranları ve uzmanlarla etkileşim fırsatı bulacak, konferans odalarının ötesine uzanan bir topluluk ve iş birliği duygusu geliştirecekler. Rize ve çevresinin en iyilerini vurgulamak için özenle hazırlanmış sosyal ve kültürel programlar, zamanınızın sadece eğitici değil, aynı zamanda kişisel olarak da zenginleştirici olmasını sağlayacak.

Rize, yeşil çay bahçelerinden muhteşem dağlara ve sakin sahil şeridine kadar görülecek çokça yer vaat ederken, yoğun öğrenme ve ağ kurma oturumlarını tamamlayacak, bölgenin doğal güzelliklerini içine çekme ve dinlenme şansı sunuyor. Rize'ye hoş geldiniz demek için hazırlıklarımızı yaparken, kongrenin temel misyonunu hatırlıyoruz: hepatoloji alanında ulusal birikimimizi daha üst seviyelere çıkarmak, uluslararası işbirliğini teşvik etmek ve küresel ölçekte hasta bakımını iyileştirmeye katkıda bulunmak. Bu hedeflere ulaşmada katılımınız hayati öneme sahiptir. Birlikte, en son gelişmeleri keşfedecek, önümüzdeki zorluklarla başa çıkacak ve topluluğumuzun başarılarını kutlayacağız.

Bu heyecan verici etkinlik için takvimlerinizi işaretlemenizi, katkılarınızı hazırlamanızı ve unutulmaz bir kongre olacağını umduğumuz Rize'de bize katılmanızı ümit ediyoruz. Yeni bilgilere açık zihinler ve hevesli kalplerle bu yolculuğa birlikte çıkalım, hepatoloji dünyasında fark yaratmaya hazır olalım. En içten dileklerimle.

Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD) Başkanı
Prof. Dr. Zeki Karasu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.