15. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi

KONGRE TARİHİ
09 Haziran - 11 Haziran 2023

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.ankarakbb2023.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Son üç yıl pandemi nedeniyle evlerimize kapanarak, kimi zaman da online çalışarak geçirdiğimiz, hepimiz için sıkıntılı bir dönem olmuştur. İşyerlerimize gidebilmenin, sosyal ilişkiler yaşamanın ve seyahat etmenin değerini bu dönem bize zor da olsa öğretmiştir.

Bu dönem süresince gerek akademik çalışma ve bilgi birikimlerimizi paylaştığımız gerekse de sosyalleştiğimiz birer fırsat olan kongre, sempozyum ve kurs gibi aktivitelerimiz bu dönemde sekteye uğramış ve uzunca bir süre bilgisayar ortamından sadece online toplantılar yapabildik.

Pandemi tamamıyla hayatımızdan çıkmasa da gerek bizler toplum olarak bağışıklanmış gerekse de Covid-19 enfeksiyonu zamanla şekil değiştirerek daha az morbid ve mortal hale gelmiştir. Bunların sonucu olarak da kapanmalar azalmış, birebir toplantı ve ilişkiler günlük yaşamımıza tekrar girmiştir.

Bu bağlamda 2021 yılında fiili olarak yüz yüze yapamadığımız ve online gerçekleştirdiğimiz, derneğimizin geleneksel 2 yılda bir yapılan uluslararası kongremizi bu yıl 4-7 Mayıs 2023 tarihinde yüz yüze gerçekleştirmeyi planlamıştık. Bu planımıza göre duyurular yaptık, kongre merkezini hazırlamaya başladık ve bilimsel programı hazırladık. Ancak, 6 Şubat 2023 gecesi sabaha karşı ülkemizin güneydoğusunda 11 ilimizi içine alan bir felaket binlerce insanımızı hayattan kopardı ve binlerce insanımızı yaralayarak, evsiz bıraktı. Maalesef bu deprem sadece o bölgeyi değil tüm Türkiye’mizi hem maddi, hem de manevi olarak etkiledi. Acımız sonsuzdur.

Ekonomik krizin tüm dünyayı etkilediği bu dönemde tabii ki biz de sıkıntılar yaşamaktayız. Ancak elimizden geldiğince ve koşulların izin verdiği ölçülerde bilgi birikimlerimizi tekrar yüz yüze paylaşmak ve sizlerle sosyal ortamlarda birlikte olmak çabasındaydık. Ancak yaşadığımız bu olumsuz deprem felaketi hepimizi manen ve madden yaralamış, büyük ekonomik destek beklediğimiz ilaç ve medikal endüstriyi de içine alarak henüz düzelmekte olan ekonomik koşuların tekrar olumsuz hale dönmesine sebep olmuştur. Koşulların bu denli tekrar olumsuzlaşması bizleri çok arzu ettiğimiz yüz yüze toplantıdan bir kez daha uzaklaştırmış ve maalesef yönetim kurulumuz yüz yüze planladığımız ve hazırlıklarını buna göre yaptığımız toplantımızı bu dönemde de online toplantı haline dönmeye zorlamıştır.

İlaç ve medikal endüstri ile biz hekimlerin ve sağlık çalışanlarının birlikteliği kaçınılmaz bir gereksinimdir. Bu sebeple ilaç ve medikal sektörün desteklerini de almak için çalışıyoruz.

Kongremizi 9-11 Haziran 2023 tarihlerinde, online olarak gerçekleştireceğiz.

Kongremiz programında önemli bir değişiklik olmamıştır. Bilakis yurt dışı konuşmacı ve katılımcıların sayısını daha da artıracağımıza inanıyoruz. Kongremizde paneller, konferanslar, kurslar, serbest bildiri oturumları, poster sunumları, video sunumları yer almakta olup ayrıca en iyi video, poster, bildiri yarışmaları düzenlenmiştir. Bu yarışmalarda amacımız genç meslektaşlarımızın motivasyonlarını artırarak bilgi paylaşımı ve araştırma konusunda çeşitlilik ve daha mükemmeli bulma çabasını motive etmektir.

Ülkemizin duayen hocalarının tecrübelerini konferans ve panel ve kurslarda sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yine uydu sempozyum oturumları, ’’nasıl yapıyorum?’’ interaktif katılımlı uzman panelleri ile kongremizi hareketlendireceğiz.

Canlı cerrahi ve kadavra master diseksiyon kursları da düzenliyoruz.

Kongremiz TTB tarafından akredite edilmiş olup, katılımcılara kongre sonunda katılım belgelerini takdim edeceğiz.

Yabancı konuşmacılar canlı olarak online kongremize katılacaklardır. Bu uluslararası konuşmacıların bilgi birikimlerini de sizlerle paylaşarak ülkemiz KBB bilimine katkıda bulunmak amacındayız. Bu konuşmacıları seçerken de çalıştıkları konularda dünya çapında isimler olan değerli meslektaşlarımızı davet ederek bilgi birikimlerini paylaşacağız.

Maalesef artan döviz kurları ve hayat pahalılığı nedeniyle yapılan hizmetlerin bedelleri artmış ve bireyler olarak hepimizi oldukça etkilemektedir.

Kongre kayıt ücretlerini son noktalara kadar zorlayarak en düşük seviyelere çektiğimizi düşünüyoruz.

Yine kongreye destek vererek bu kongrenin oluşturulmasındaki destekleri olan tüm firmalar için de elimizden geldiği oranlarda maliyetleri düşürmeye çalıştık.

Sizleri 9-11 Haziran 2023 tarihlerinde Başkentimiz Ankara merkezli olarak yapılacak olan (online) geleneksel 15. Uluslararası Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresine şahsımız ve tüm yönetim kurulumuz adına davet etmekten onur duyarız.

Sizlerle 9-11 Haziran 2023 tarihlerinde on line kongremizde buluşarak bilimsel bir şöleni paylaşmak dileğiyle selam ve sevgilerimizi sunarken deprem felaketinde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diler, güzel ülkemizin bu yaraları en kısa zamanda sararak tekrar mutlu ve refah dolu günlere dönmesini dileriz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. R. Yücel Anadolu
KBB BBC Derneği Başkanı

Doç. Dr. Z. Çiler Büyükatalay
Genel Sekreter

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.