16. Uluslararası Katılımlı Çocuk Alerji ve Astım Kongresi

KONGRE TARİHİ
20 Ekim - 23 Ekim 2022

KONGRE ŞEHRİ
Girne, K.K.T.C.
KONGRE YERİ
Elexus Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.caaad2022.org
DAVET
Sevgili Meslektaşlarımız,

Bu yıl, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği’nin 16. Kongresini, 20-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Elexus Resort Hotel, Girne’de düzenlemekteyiz.

Alerji, günümüzde dünyanın her yanında sıklığı giderek artan ve başta çocuklar olmak üzere toplumun bütün kesimlerini ilgilendiren bir sağlık sorunu olma özelliğini sürdürmektedir. Ülkemizde de alerjik hastalıklar, çocuk alerji uzmanlarının yanı sıra, birinci basamakta çalışan çocuk doktorlarının ve aile hekimlerinin günlük pratiklerinde önemli bir yer tutmaya devam etmektedir.

Bu kongremizde, çeşitli kurslar, paneller, karşıt görüş oturumları, günlük pratiğimize yönelik olgu bazlı sunumlar ve yurt içi ve yurt dışından katılacak çok değerli konuşmacılar tarafından verilecek konferanslarla alerjik hastalıkları her yönüyle ele almayı ve sadece çocuk alerji uzmanlarının değil, birinci basamakta çalışan hekimlerin bilgi dağarcığını zenginleştirmeyi hedefledik. Her zaman kongrelerimizde geniş yer tutan solunum yolu, deri, besin ve penisilin alerjilerinin yanı sıra bu kongrede her yaştaki astımlı çocuklara yer ayırmayı ve birinci basamaktaki hekimleri günlük pratiklerinde ihtiyacı olan bilgilerle donatmayı, böylelikle çocuk alerji uzmanları ile genel pediatristler ve aile hekimlerini bir platformda buluşturmayı amaçladık. Günümüzde kongreleri medikal firmaların desteği olmaksızın düzenleyebilmek olanaksız hale gelmiştir. Şimdiye dek kongrelerimize çeşitli şekillerde destek veren firmalara, firmaların yöneticilerine ve kongremizde güler yüzleriyle, yorulmak bilmeden renk katan firma çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Her zaman çok başarılı kongreler düzenleyen derneğimiz, bu yıl en geniş katılımlı kongreyi düzenlemeyi hedeflemektedir. Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız, dostluklarımızı pekiştireceğimiz 16. Kongremize, bundan önce olduğu gibi desteklerinizi ve katkılarınızı bekler, Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği olarak saygılarımızı sunarız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. İpek Türktaş
Uluslararası Katılımlı 16. Çocuk Alerji ve
Astım Kongresi Başkanı

Prof. Dr. Haluk Çokuğraş
Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği
Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.