2. Motif Uluslararası Genç Halk Bilimciler ve Türk Dünyası Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Şubat - 21 Şubat 2021

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.issscongress.com
DAVET
Gençlerimizle çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak okul dışı halk oyunları eğitim programları oluşturmayı, Türk Halk Kültürü’nün bilinen tüm alanlarında teorik, pratik, akademik ve sanatsal çalışmalar yaparak “Türk Kültür Değerleri”nin korunmasını sağlamayı, tüm dünya ülkelerine tanıtmayı, sergilemeyi, ülkemizin örf, adet, gelenek ve görenekleri ile Türk Halk Oyunları’nı bilimsel ve sanatsal ortamlarda araştırmayı, incelemeyi, değerlendirmeyi, yaşatmayı, sergilemeyi ve tanıtımını sağlamayı amaçlayan Motif Vakfı, 2000 yılından bu yana düzenlemekte olduğu “tematik uluslararası sempozyum” serilerine bir yenisini daha eklemiştir.

TÜRKOLOJİ’NİN hemen hemen her alanına yer veren Motif Vakfı, “MOTİF ULUSLARARASI GENÇ HALKBİLİMCİLER ve TÜRK DÜNYASI SEMPOZYUMU”nun ikincisini, Hacettepe Üniversitesi’nin işbirliğiyle 19-20-21 Şubat 2021 tarihlerinde Covid 19 salgını nedeniyle internet üzerinden online olarak düzenleyecektir. Motif Vakfı olarak, “Motif Uluslararası Genç Halkbilimciler Sempozyumu”nun da tıpkı 2000 yılından bu yana düzenlemekte olduğumuz “Uluslararası Motif Halkbilim Sempozyumları” gibi, yarınlarımızın sahibi bütün Türk dünyasından genç halkbilimcilerimizi ve araştırma-uygulamalarını hem birbirleriyle tanıştırıp kaynaşmalarına hem de birikimlerini akademik camiamız ile paylaşmalarına hizmet edeceğini umut ediyoruz.

Mehmet Zeki BAYKAL

Motif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin