2. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi-MultiCongress Adana

KONGRE TARİHİ
04 Mayıs - 05 Mayıs 2018

KONGRE ŞEHRİ
Adana, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
multicongress.net/2018Multicongress
DAVET
II. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi'nin Saygıdeğer Katılımcıları,

Multidisipliner alanlarda yapılan çalışmalar, 21. yüzyılda dünya çapında ilgi gören ve desteklenen çalışmaların başında gelmektedir. Bu bağlamda dünyada birçok üniversitede multidisipliner programlar açılmıştır. Bunun doğal bir sonucu olarak, dünyanın önde gelen ülkelerinde multidisipliner konular üzerine çalışan bilim insanı sayısı her geçen gün artmaktadır. Multidisipliner alanlardaki çalışmalar dünya çapında hız kazanırken Türkiye’de de Yüksek Öğretim Kurumu tarafından multidisipliner programlar desteklenmeye başlanmıştır. Bununla birlikte, multidisipliner alanda Türkiye’de yapılan çalışmalar halen yeterli düzeyde değildir.

4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde Adana'da gerçekleştireceğimiz "II. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi " ile amacımız multidisipliner alanlarda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek, bu alanda gerçekleştirilen çalışmaları desteklemek ve bilim dünyasının dikkatini multidisipliner çalışmalara çekmektir. Bu amaç doğrultusunda; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Eğitim Bilimlerinin tüm alanlarında çalışan akademisyen ve araştırmacıları kongremize katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Kongre Konuları; Sosyal Beşerî ve İdarî Bilimler Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar, Sağlık ve Spor Bilimleri, İlahiyat/Din Bilimleri, Hukuk, Mimarlık Planlama ve Tasarım, Filoloji, Fen ve Matematik Bilimleri, Mühendislik Bilimleri.

Kongre Tematik Çalışmaları: Adana ve Çukurova Bölgesi çalışmaları, Milli Mücadele’de Adana, 100.Yılında Yeni Adana Gazetesi, Türkiye’de Yerel Basın (Dün, Bugün, Gelecek), Suriye mültecileri ve göç, Ortadoğu Krizi ve Güney İllerine Etkisi.

Sergi: Kongremizde özgün ve karma sergi düzenlenecektir.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin