20. Ulusal Anatomi Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Ağustos - 31 Ağustos 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
İstanbul Medipol Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.anatomi2019.org
KONGRE VİDEOSU
              
              DAVET              
Değerli Meslektaşlarım,

20. Ulusal Anatomi Kongresi 27 - 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında İstanbul Medipol Üniversitesi Güney Yerleşkesi’nde düzenlenecektir. Türk Anatomi ve Klinik Anatomi Derneği ile birlikte gerçekleştirilecek olan bu kongrede sizleri Türkiye’nin yükselen değerlerinden İstanbul Medipol Üniversitesi’nde görmek ve ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Kongremizin önceki yıllarda ulaşılmış olan bilimsel düzeyi sürdürebilmesi yanında sosyal açıdan da doyurucu olabilmesi için çaba göstermekteyiz.

Bu kongrede MRiCloud sistemi ile MR görüntülerinin analizi, anatomik illüstrasyon, fasiyal sinir diseksiyonu, doku şeffaflaştırma, kalça ve diz protezi uygulamaları, ayak ve ayak bileği diseksiyonu, medikal terminoloji, pelvis diseksiyonu konularında 9 adet kurs planlanmaktadır. Kurslar, 27 Ağustos Salı günü 9.30-14.30 saatleri arasında ve açılış programından önce düzenlenecek, 28 Ağustos Çarşamba günü itibariyle 3,5 günlük yoğun kongre programımız başlayacaktır. Kongremizin daha önceki kongrelerden farklı şekilde klinik branşlarla ve klinisyenlerle daha çok içi içe olmaya imkan tanıması amacıyla “kliniğe oryante bir anatomi kongresi” olarak gerçekleştirilmesi tasarlanmış ve çalışmalarımız bu doğrultuda planlanmıştır. Bu amaçla, 28 Ağustos günü kongremize destek veren klinisyen öğretim üyelerinin katılımıyla “Anatomi ve Temel Bilimlere Neden Muhtacız?” başlıklı bir panel düzenlenecektir. Ardından, 29 Ağustos’ta 1 saatlik “Beyin Cerrahisi paneli”, 30 Ağustos’ta 1 saat süre ile “Ortopedi paneli” ve son olarak 31 Ağustos günü yine 1 saat sürecek olan “Diş Hekimliği ve Radyoloji ortak paneli” yapılacaktır. 28, 29 ve 30 Ağustos tarihlerinde ise yemek saatinden sonra sözlü sunumlardan hemen önce yapılacak olan 35 dakikalık “kliniğe oryante anatomi” oturumlarında ise fizyoloji, anatomi, nöroloji, plastik cerrahi, beyin cerrahisi, ortopedi, genel cerrahi, radyoloji ve kulak, burun, boğaz branşlarından öğretim üyeleri tarafından sunumlar gerçekleştirilecektir.

Ana konuşmacılarımız olan Prof. Dr. Richard T. AMBRON tarafından kronik ağrının hücresel, moleküler ve gross anatomik seviyedeki mekanizmaları, Prof. Dr. Abdulkadir ÖMER tarafından pankreas, Prof. Dr. Juan R. GARCIA tarafından ise anaplastoloji ve 3 boyutlu medikal baskı ile ilgili oldukça yararlı ve anlamlı olacağına inandığımız konuşmalar yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi en iyi sözlü ve poster sunum ödülleri bu yıl da verilecektir.

Daha önce sizlerle paylaştığımız kongre tanıtım videomuzda da belirtildiği gibi uzman, öğretim görevlisi, araştırma görevlisi unvanlarına sahip genç meslektaşlarımıza ve lisansüstü öğrencilerimize İstanbul Medipol Üniversitesi öğrenci yurdunda kontenjanlar dahilinde ücretsiz konaklama ve kongreye ücretsiz katılım imkanları sunulmaktadır. Anatomiye gönül vermiş genç meslektaşlarımızın kongre katılımını özendirerek artırmak adına böyle bir imkan sunuyor olmaktan ötürü de ayrıca mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz.

Yurtta konaklamayı tercih etmeyen genç arkadaşlarımız ile camiamız mensubu değerli öğretim üyesi meslektaşlarımızın konaklaması için ise Kavacık’ta ve üniversitemize çok yakın lokasyonda bulunan iki adet otelle anlaşma sağlanmıştır. Otelde kalmayı tercih edecek misafirlerimiz web sayfasında belirtilen bu otellerde indirimli konaklama imkanına sahip olacaktır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye web sayfamızın konaklama menüsünden ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte havalimanları, otogarlar ve yüksek hızlı tren istasyonunu kullanacak misafirlerimiz için kongre süresi boyunca ulaşım hizmeti sağlanması planlanmaktadır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye web sayfamızın ulaşım menüsünden ulaşabilirsiniz.

İstanbul trafiği göz önünde bulundurularak bilimsel etkinliklerin sabah 9.30’da başlaması planlanmıştır. Bilimsel programın, 28 ve 29 Ağustos tarihlerinde 16.40’ta, 30 Ağustos’ta 16.50’de, 31 Ağustos’ta ise 13.00’da tamamlanması öngörülmektedir.

Sosyal program içinde ise, 27 Ağustos’ta Beykoz Sabancı Öğretmenevi’nde verilecek açılış kokteylinin ardından, 28 Ağustos’ta boğaz turu, 29 Ağustos tarihinde ise Beykoz’da bulunan Hıdiv Kasrı’nda gala yemeği düzenlenecektir. 30 Ağustos günü ise bilimsel programın tamamlanmasının ardından misafirlerimize özgürce İstanbul’un tadını çıkarabilecekleri serbest bir zaman dilimi bırakılacaktır.

İstanbul Medipol Üniversitesi yönetimi bu tür bilimsel ve sosyal aktiviteleri yürekten desteklemekte, bizlere sevgiyle kucak açmaktadırlar. Bu misafirperverliğe yanıt vermek üzere hepinizi kongremizde aramızda görmeyi diliyoruz.

Saygılarımla
Prof. Dr. B. Ufuk ŞAKUL

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin