22. Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi

KONGRE TARİHİ
08 Mart - 12 Mart 2023

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Xanadu Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
tpog2023.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

XXII. Türk Pediatrik Onkoloji Grubu (TPOG) Ulusal Pediatrik Kanser Kongresi, 8-12 Mart 2023 tarihleri arasında Xanadu Kongre Merkezi, Belek-Antalya’da, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkoloji Bilim Dallarının ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneğinin kuruluşunun 25. yılında ilk kez iki büyük onkoloji merkezinin ortak işbirliğiyle yapılacak olan bu kongreyi düzenlemekten büyük onur ve mutluluk duymaktayız. Kongre nitelik ve standardını daha ileri düzeye ulaştırmayı ve kanserli çocuklara kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını amaçlayan Türk Pediatrik Onkoloji Grubu Derneği olarak, iki yılda bir düzenlenen bu kongrelerde konularında tecrübeli yerli ve yabancı hekimlere söz vererek, onların değerli deneyim ve bilgileri ile pediatrik onkoloji alanındaki yeni yaklaşımları sizlere aktarmayı hedefliyoruz.

Kongremizde iki ana başlık “çocukluk çağı sarkomları” ve “çocukluk çağı merkezi sinir sistemi tümörleri” şeklinde belirlenmiştir. Sarkomlar konusunda deneyimli hocalarımızın yanı sıra halen Avrupa Yumuşak Doku Sarkom Çalışma Grubu Başkanı Prof Dr. JHM (Hans) Merks davetlimiz olarak kongremize katılıp konuyla ilgili son gelişmeleri sunacaktır. Merkezi sinir sistemi tümörlerindeki güncel yaklaşımlar ve relaps, refrakter tümörlerin tedavisindeki yenilikler ise deneyimli hekimlerimizin ve yine davetlimiz olarak kongreye katılan Milano IRCCS Ulusal Kanser Enstitüsü Pediatri Ünitesi başkanı Prof. Dr. Maura Massimino’nun değerli katkılarıyla tartışılacaktır. Ayrıca merkezi sinir sistemi tümörü tedavisi sonrası gelişen endokrin geç yan etkiler kapsamlı olarak konuşulacaktır.

Bu kongrede ilk kez “üç konu üç uzman” şeklinde iki ayrı panel düzenledik. Bu panellerin amacı nadir görülen tümörleri özellikle bu konuda daha spesifik tecrübeye sahip hocalarımızın örnek vakalarla tartışması ve değerli görüşlerini bizlerle paylaşmasını sağlamaktır.

İki ana başlık dışında, kongremizin diğer günlerinde pediatrik onkolojide karşılaştığımız problemleri birlikte çözeceğimiz değişik konularla ilgili paneller düzenledik. Her zaman olduğu gibi kongremizin hemen öncesinde yer alan kursumuzun bu sene ana konusunu “Çocukluk çağı kanserlerinde görüntüleme yöntemleri ” olarak belirledik. Böylece özellikle genç arkadaşlarımızın bu konudaki sorularını cevaplamayı ve tanı konusunda karşılaşılan problemleri birlikte çözmeyi hedefledik.

Ayrıca kliniklerimizde omuz omuza birlikte çalıştığımız, ekibimizin olmazsa olmazı hemşirelerimiz için de üç gün süren “pediatrik onkoloji hemşireliği” oturumları düzenledik. Diğer yıllardan farklı olarak ilk kez bu oturumlarda pediatrik onkoloji hemşireliğinin ülkemiz ve dünyadaki mesleki gelişimi, deneyimleri, doyum ve kazanımları konusu uzman hemşirelerimiz tarafından tartışılacak, tecrübeleri gençlere aktarılacaktır. Hasta bakımında geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları hemşire bakış açısıyla değerlendirilecektir.

Türkiye’deki tüm pediatrik onkologları ve pediatrik onkolojiye dokunan tüm hekimleri ve hemşireleri biraraya getirmeyi amaçladığımız bu kongremiz sizlerin katılımıyla renklenecek ve değerlenecektir. Kongremizde buluşmak umuduyla, saygılar sunarız.

Prof. Dr. İnci İlhan - Prof. Dr. Ceyda Karadeniz - Prof. Dr. Nurdan Taçyıldız

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.