3. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi

KONGRE TARİHİ
29 Eylül - 02 Ekim 2022

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
JW Marriott Otel

KONGRE WEB SİTESİ
bdt2022.org
DAVET
Değerli Ruh Sağlığı Alanı Çalışanları ve Adayları;

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği olarak bilişsel davranışçı psikoterapilerin ülkemizde öğrenilmesi ve uygulanmasının nitelikli bir şekilde yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefledik. Bu amaçla çok sayıda eğitim ve etkinlik düzenledik. Ayrıca, ülkemizde BDT alanında yayınlanan ilk ve tek hakemli uluslararası bilimsel yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi’ni (Journal of Cognitive Behavioral Psychotherapy and Research) yayımlamaktayız. Yıllar içerisinde ortaya çıkan tecrübe ve birikimimizle, derneğimizin paylaşma ve yardımlaşma ilkeleri doğrultusunda psikoterapistlerimiz ve araştırmacılarımız için bir araya geldikleri bir platform oluşturmayı amaçladık.

2010 yılında kurulan, 2013 yılında Avrupa Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Birliği’ne (EABCT) tam üye olan ve 2016 yılında eğitim programı EABCT tarafından akredite edilen derneğimiz, 2018 ve 2020 yıllarında 1. ve 2. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Bu hedeflerimize uygun olarak 29 Eylül - 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Ankara’da hibrit olarak düzenleyeceğimiz ‘Belirsizlikle yaşamak’ temalı 3. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi’nin müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Covid-19 pandemisinin hayatımıza girmesiyle beraber artan belirsizlik, her geçen gün kendini daha da hissettiriyor. Bilişsel Davranışçı Terapinin belirsizliğe karşı toleransımızı artırarak güvenimizi onarmasına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Her biri BDT alanına önemli katkılarda bulunmuş yerli ve yabancı eğitimciler ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşecek kongremiz BDT ile ilgili güncel bütün konuları kapsamayı hedefliyor.

Kongre öncesi ve sırasında düzenlenecek çalışma grupları ile katılımcılar güncel bilimsel gelişmeleri takip edebilmenin yanı sıra, klinik becerilerini artırma imkanına da sahip olacaklardır. Kongremizde yer almasını istediğiniz BDT alanında panel, sempozyum ve kurs gibi etkinlik önerileriniz yanında poster ve sözel bildirilerinizi de kongremize beklemekteyiz.

Katılım ve katkılarınızı bekler, sağlıklı günler dileriz.

Kongre Düzenleme Kurulu adına Başkan;

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin