3. İstanbul Kobiler ve Bilişim Kongresi

KONGRE TARİHİ
26 Mayıs - 30 Mayıs 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.kobibilisim.org.tr/2020
DAVET
Değerli Katılımcımız,

Öncelikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hepimize sağlıklı günler diler, kısa sürede atlatmayı temenni ederiz.

Koronavirüs salgını tüm dünya sağlığını tehdit ederken diğer taraftan da dünya ekonomisini olumsuz etkilemektedir. Bu salgının yayılmasının önlenmesinde, tedavi süreçlerinin iyileştirilmesinde ve hatta ekonomiye etkilerinin azaltılmasında en önemli yardımcımız dijital teknolojiler olacaktır. Bu doğrultuda Kobilerimize ve bireylerimize faydalı olabilmek için iki senedir yaptığımız “KOBİ’ler ve Bilişim Kongremizi” bu sene 26 ve 30 Mayıs 2020 tarihlerinde webinar üzerinden yapıyoruz.

Şu anda yaşanan yeni koşullar altında bu güne kadar yapısal olarak dijital dönüşümünü tamamlayabilmiş olan KOBİ’ler, krizin getirdiği zorluklarla bir şekilde mücadeleyi sürdürebilmektedirler. Bu noktaya gelememiş veya dijital dönüşüm konusunu ticari veya üretim altyapısına alamamış olan KOBİ’lerimiz ise, çok zor duruma düşmüş ve mevcut durumdan çok önemli bir ders çıkarmak durumunda kalmışlardır. Ancak bir yandan da bu durumda kendilerini teknik ve finansal açıdan tek başlarına kısa bir sürede yeni koşullara adapte etmeleri söz konusu olamayacaktır. Bu durumun reel ekonomiye olacak ciddi olumsuz etkileri de dikkate alınmalıdır. Bu noktada STK’lara önemli görevler düşmektedir. STK’lar, üniversiteler, ilgili kamu birimleri ve sanayi örgütlerinin, büyük ticari organizasyonların koordine olarak, konuyu en kısa sürede ele almaları gerekir. Bizim de TBD olarak konuya bakış açımız bu noktada şekillenmektedir ve kendimize çok önceden beri görev çıkardığımız bu işbirliğinin takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Kongremizde, şu an içinde bulunduğumuz pandemi süreci, yaşanan zorluklar, KOBİ’leri ve kurumları değişime zorlayan süreç ve çözümleri, dijital dönüşümün hızlanması ile gelecekte değişecek iş, ticaret ve yaşam stilleri üzerine çalışmaları, Dünyada ve Türkiye’deki pandemi sürecini ve yeni teknolojik gelişmeleri Kamu ve Özel sektör üst düzey yetkilileri ile konuşacağız.

Sektörlerimizi ve bireylerimizi, teknolojik gelişim ve değişimlerden haberdar etmeye, sorunlarının çözülmesine yardımcı olmaya ve ülke kalkınmasının verimli bir ekonomiye dönüşmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Saygılarımızla,

Rahmi AKTEPE
Türkiye Bilişim Derneği
Genel Başkanı

Deniz TİRYAKİOĞLU
TBD İstanbul Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2023 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.