3. Nörolojik Rahatsızlıklarda Yaşam Kalitesi Çalıştayı

KONGRE TARİHİ
23 Şubat 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
TND Binası

KONGRE WEB SİTESİ
yasamkalitesisempozyumu.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sağlıkta yaşam kalitesi aslında tüm tıbbi girişimlerin hatta sağlıkla ilgili politikaların, düzenlemelerin temel hedefi. Gelişmiş ülkelerde önemi anlaşılmış ve çok çalışılan bir alan. Ülkemizde bu konuda farkındalık düşük ve ilgili çalışmalar az. Nörolojik hastalıkların hemen hepsi yaşam kalitesini çok olumsuz etkileyen hastalıklar. Bu nedenle biz nörologların farkındalığımızı arttırmamız ve hatta ülkemizde öncülük etmemiz gerekiyor.

Türk Nöroloji Derneği yönetim kurulunun desteği ile ilk olarak 2011’de ki Ulusal Nöroloji Kongresi’nde “Sağlıkta Yaşam Kalitesi” ile ilgili bir konferans programa konuldu. 2012’de Ulusal Nöroloji Kongresi’nde “Nörolojik Hastalıklarda Yaşam Kalitesi Çalıştayı” yapıldı. 2013 yılında da çalışma grubu oluşturuldu. Sevinerek gördük ki bu konuda çalışmaya istekli birçok akademisyen, eğitim görevlisi ve nöroloji uzmanı arkadaşımız var.

Bu nedenle 2018 yılı Şubat ayında, Ankara’da, çalışma grubunun düzenlediği bir günlük “3.Nörolojik Hastalıklarda Yaşam Kalitesi Çalıştayı” yapılması planlandı. Çalıştayda yaşam kalitesi ile ilgili projeler konuşulacak ve sunulacak. Konuya ilgili olan tüm meslektaşlarımızın katılımını bekliyoruz.

Türk Nöroloji Derneği
Nörolojik Hastalıklarda Yaşam Kalitesi Çalışma Grubu adına
Prof. Dr. Hatice Mavioğlu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.