3. Uluslararası 12. Ulusal İzmir İleri Yaş Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
27 Şubat - 28 Şubat 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.izmirileriyassempozyumu.org
DAVET
Değerli Katılımcılar,

İzmir ilinde merkezi ve yerel yönetimin, sağlık ve sosyal hizmet kurumlarının, üniversitelerin, meslek odalarının, sivil toplum kuruluşlarının, akademisyenlerin ve uzmanların katılımı ile ileri yaş nüfusun taleplerinin sağlık, sosyal politikalar, ekonomi, mimari, kültür, sanat, sosyal hizmetler, yerel yönetimler çerçevesinde irdelenmesi, farkındalığın arttırılması ve geleceğe yönelik ortak çalışma platformlarının oluşturulması hedefi ile birincisini 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz İzmir İleri Yaş Sempozyumu'nun on ikincisini, uluslararası boyutu ile üçüncüsünü gerçekleştirecek olmanın heyecanını, hedeflerimizi önemli ölçüde gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

İzmir İleri Yaş Sempozyumlarında sırası ile “Artan İleri Yaş Nüfüsunun Taleplerine Geniş Açılı Bakış”, “İleri Yaş Dostu Şehir: İzmir”, “Kırılgan Yaşlı”, “Yaşlanan Bedenle Yaşam”, “İleri Yaşta Evde Yaşam”, “Aktif Yaşlanma”, “Palyatif Bakım”, “Adli, Sosyal ve Tıbbi Acil Durumlar”, “Keyifli Yaş Almak”, “Yaşlılıkta Sosyal Yaşam ve Bakım” ve “Sosyal Dışlanma ve Yaşlılık” temaları ile ileri yaşın sorun ve taleplerini irdelemeye, yerel ve ulusal politika ve eylem planlarının oluşumuna katkı sunmaya, toplumsal farkındalık oluşturmaya çalıştık. Her yıl artan ilgi, katılım ve bilimsel üretimi ile İzmir sınırlarını aşan İzmir İleri Yaş Sempozyumu bu yıl 27-28 Şubat 2019 tarihleri arasında “Yaşamın İçindeyim” teması ile gerçekleştirilecektir.

27-28 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 3. Uluslararası, 12. Ulusal İzmir İleri Yaş Sempozyumu programını; ulusal ve uluslararası yaşlanma eylem plan ve programlarında da ifadesini bulun, aktif ve sağlıklı yaşlanma konsepti çerçevesinde yaşlı bireylerin bağımsız, yerinde, sağlıklı yaşlanma olanak ve haklarına vurgu yapan, toplumsal katılım, kendini gerçekleştirme imkanlarını içeren, erişilebilir, etkin kamusal hizmet ve çevrelere güçlü vurgu yapan, yaşlı bireyleri yaşamın aktif birer öznesi olduğu yaklaşımını yansıtan “Yaşamın İçindeyim” teması ile gerçekleştireceğiz. Kısaca deneyimi, birikimi, bilgeliği ile yaşamın içinde olan yaşlı bireyleri gören, hisseden, onların toplumsal yaşama kattığı ve katacağı muazzam katkı ve dokuyu birlikte irdelemeye çalışacağız. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda sempozyumun keyifli ve verimli geçmesini diliyoruz.

Sempozyumun bilimsel, sosyal, sanatsal zenginliğine katkısı bulunan başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, yerel yönetimlere, sosyal hizmet, sağlık ve eğitim kurumlarına, sivil toplum örgütlerine, akademisyenlere, uzmanlara, sanatçılara ve değerli yaşlılarımıza şimdiden içtenlikle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu adına

Psk. Mevlüt Ülgen
Sempozyum Eş Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.