3. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi-UBCAK 2019

KONGRE TARİHİ
14 Ekim - 16 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.ubcakcongress.org
DAVET
Değerli Bilim İnsanları,

Fen ve Mühendislik Bilimleri, Eğitim ve Sosyal Bilimler, Tasarım ve Mimarlık, Sağlık ve Spor Bilimleri, Hukuk ve Güzel Sanatlar gibi birbirinden farklı bilim alanlarının etkileşiminin son dönemde ileri seviyelere ulaştığı; hemen her bilim dalının bir diğerini doğrudan ya da dolaylı olarak etkilediği, bugün yadsınamaz bir gerçek hâlini almıştır. Bu sebeple neredeyse tüm dünyada, disiplinler arası bilimsel çalışmalar ve etkileşimler büyük bir hızla sürdürülmekte; bilgi ve deneyimlerin paylaşılması noktasında gerek bireysel gerekse kurumsal anlamda işbirliği yapılmaktadır. Güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık, Sağlık ve fen bilimleri, sosyal bilimler ve teknik bilimlerin hemen tüm alanlarını kapsayan bu işbirliğinin gerçekleştiği en önemli ve en verimli ortamlar ise şüphesiz ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bilimsel toplantılardır.

Türkiye; genç nüfusuyla, özellikle de yükseköğretim düzeyinde açılan yeni eğitim-öğretim kurumlarıyla bilimsel çalışmalara katkı yapacak güçlü potansiyele sahip ülkeler arasında öne çıkmaktadır. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongre Heyeti olarak, alanında uzman araştırmacılardan ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulumuz rehberliğinde, uluslararası düzeyde düzenleyeceğimiz kongrelerle Türkiye’nin bu potansiyeline katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu amaçla güzel sanatlar, tasarım ve mimarlık, sosyal bilimler, fen bilimleri, eğitim bilimleri ve teknik bilimlerle bu bilim alanlarının hemen bütün alt dallarında bilimsel çalışma yapan yerli ve yabancı bilim insanlarını bir araya getirerek, 14-15-16 EKİM 2019 tarihlerinde, Antalya'da III. Uluslararası Bilimsel Çalışmalar Kongresi’ni (UBCAK 2019) düzenlemeyi planlamaktayız.

Kongre, “Yeni Akademik Teşvik Kriterleri” dikkate alınarak düzenlenmektedir. Sempozyum sunum dili Türkçe ve İngilizcedir.

Kongrede sunulacak bildirilerin özetleri ve tam metinleri, hakem sürecinden geçmek kaydıyla elektronik ortamda e-kitap olarak yayımlanacaktır.

EKİM ayında Antalya’da görüşmek üzere, esenlikler dileriz.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.