34. Uluslararası Maliye Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
24 Nisan - 27 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Santai Family Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.maliyesempozyumu.org
DAVET
Değerli Maliye Bilim İnsanları,

Ülkemizin en köklü ve uzun soluklu bilimsel organizasyonlarından biri olan ve 1985 yılından bu yana her yıl farklı bir üniversitemiz tarafından düzenlenen Uluslararası Maliye Sempozyumu’nun 34’üncüsü, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nün ev sahipliğinde, 24 – 27 Nisan 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Uluslararası Maliye Sempozyumu, sempozyumun uluslararası sayılabilmesi ve Akademik Teşvik ve Doçentlik kriterlerini sağlayabilmesi bakımından gerekli koşulları fazlasıyla karşılamaktadır. Sempozyum Bilim Kurulu’nda farklı ülkelerden akademisyenler bulunduğu gibi, bu yılki sempozyum en az beş farklı ülkeden katılımcı ve davetli konuşmacıların katkısı ile gerçekleşecektir.

Sempozyumda sunulacak bildirilerin dili Türkçe ve/veya İngilizce’dir.

Sempozyumun ana teması, Maliye bilimidir. Bildiriler; Maliye Teorisi, Mali Hukuk, Mali İktisat, Bütçe ve Mali Planlama ve Genç Maliyeciler başlıklı beş oturumda sunulacak olup, Uluslararası Maliye Sempozyumu’nun konuları web sayfasında temel alanlar ve alt başlıkları itibariyle ilan edilmiştir. Konular burada sayılanlarla sınırlı olmayıp, Maliye alanını zenginleştiren, analiz ve politika yapma kapasitesinin artışına zemin hazırlayan her türlü çalışmayı kapsamaktadır.

Sunuma kabul edilen bildirilerin özetleri E-Proceedings Book olarak web sitemizde yayınlanacaktır.
Diğer yayın olanakları şunlardır:

* Uluslararası alan indekslerinde taranan dergi statüsündeki “International Journal of Public Finance – IJPF” dergisinde makale,
* Tanınmış uluslararası bir yayınevi tarafından basılan ve ISBN numarası alınmış editörlü kitapta bölüm veya
* Tanınmış ulusal bir yayınevi tarafından basılan ve ISBN numarası alınmış editörlü kitapta bölüm olarak yayımlanabilir.

Sempozyum ile ilgili duyuru ve bilgilendirmeler;
* www.maliyesempozyumu.org
* www.ipfctr.org
web sayfalarından yapılmaktadır.

Bildiri özetleri, 12 Kasım 2018 – 22 Şubat 2019 tarihleri arasında [email protected] adresi üzerinden kabul edilecek, geri bildirimler bildiri sahiplerinin e-mail adreslerine 15 Mart 2019 tarihinden itibaren yapılacaktır.

Kayıtlar, 4 Mart 2019 – 5 Nisan 2019 tarihleri arasında www.maliyesempozyumu.org resmi sitesinde ilan edilen kayıt formları üzerinden yapılabilecektir.

Prof. Dr. S. Ateş OKTAR
İstanbul Üniversitesi
İktisat Fakültesi Maliye Bölüm Başkanı
ve
34. Uluslararası Maliye Sempozyumu
Düzenleme Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin