4. Ulusal ve 1. Uluslararası Palyatif Bakım Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
13 Ekim - 14 Ekim 2023

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Wyndham Grand Özdilek

KONGRE WEB SİTESİ
www.palyatif2023.org
DAVET
Son 10 yıl bizleri, hastalarımızı, yakınlarımızı iş kazaları, doğal afetler, hastalıklar, patlamalar, felaketlerden kaynaklanan ölüm ve yaşam kalitesinin aldığı fiziksel ve ruhsal darbeler palyatif bakım kavramına daha da ihtiyacımızın olduğu günlerden geçirmektedir. Tüm bu olumsuzluklar ne yazık ki insanların günlük yaşantısını kesintiye uğratarak fiziksel, psikososyal ve ekonomik kayıplara yol açmaktadır.

Derneğimiz, kronik hastalıkarı olan yaşlıların, kanser hastalarının erken ve geç dönemlerine, çocuk hastaların kronik hastalık ve kansere bağlı yakınmalarına ışık tutacak, yeni gelişmeleri paylaşacak bir sempozyumu sizlerle paylaşmayı amaç edindi.

Ülkemizde, geçerli ve güvenilir olan palyatif bakım hizmeti henüz ideal düzeyde bulunmamaktadır. Bundan dolayı, palyatif bakım bilincinin gelişmesi ve palyatif bakım hizmetinin kalitesinin artması için, bilgi düzeyinin belirlenmesi amacıyla bu tür toplantılara gereksinim vardır.

Palyatif bakım hizmeti bilindiği gibi, birinci ikinci veya üçüncü basamakta hastane, ev ortamı veya toplum temelli yaklaşım ile verilebilir. Hangi ortamlarda verilirse verilsin, birey ve ailesi merkezde olmak üzere, hekim, hemşire, sosyal hizmet uzmanı, eczacı, psikolog, diyetisyen, terapist (iş, uğraş, fizik, vb.), sivil toplum kuruluşları, din görevlileri gibi ekip yaklaşımı ile verilmesi gerektiğinden tüm bu mesleklerden katılım bekliyoruz. Bizler palyatif bakım gereksinimi olan hastalarımıza bilimin desteği ile çözüm oluşturmaya çalışan palyatif bakımla ilgilenen sağlık profesyonelleri, tüm bu ihtiyaçların karşılanması için bilgi ve beceri ile donanmış sağlık personeli sağlanması, alt yapı ve gerekli malzemelerin temin edilmesi ve hizmet sunumunun toplumun ihtiyaçlarına göre geliştirilmesi gerekli olduğunu düşünerek 13-14 Ekim 2023’te ılıman, güneşli İzmir günlerinde sizleri davet ediyoruz.

Palyatif Bakım Derneği Yönetim Kurulu adına
Prof. Dr Meltem UYAR
Başkan

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.