4. Zonguldak Endokrin Günleri-Endokrin Hastalıklara Multidisipliner Güncel Yaklaşım Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
27 Eylül - 28 Eylül 2019

KONGRE ŞEHRİ
Zonguldak, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
zeg.beun.edu.tr
DAVET
Değerli Bilim İnsanlarımız,

Zonguldak Endokrin Günleri kapsamında bu yıl planladığımız “ENDOKRİN HASTALIKLARA MULTİDİSİPLİNER GÜNCEL YAKLAŞIM KONGRESİ; IV. ZONGULDAK ENDOKRİN GÜNLERİ, KLİNİSYENLER İÇİN BOYUN ULTRASONOGRAFİSİ KURSU İLE OBEZİTE TANI VE TEDAVİ KURSU” 27 Eylül – 28 Eylül 2019 tarihlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Farabi Kampüsü Tahir Karauğuz Konferans Salonu ve Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir.

Endokrin hastalıkların tanı, tedavisi ve takiplerinin disiplinler arası iyi bir koordinasyonla gerçekleştirilmesi kaçınılmazdır. Preklinik, klinik ve deneysel araştırmaların sonuçlarının güncel rehberler eşliğinde uygun platformlarda multidisipliner bilim insanlarıyla paylaşılması, kongre, sempozyum ve kurslarla gerçekleştirilmektedir. Zonguldak Endokrin Günleri kapsamında daha önce gerçekleştirdiğimiz I., II.ve III. Zonguldak Endokrin Günleri toplantıları yapacağımız IV. Zonguldak Endokrin Günlerinin sizlerin de katkıları ve Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği, Endokrin Cerrahisi Derneği ve Türkiye Obezite Araştırma Derneklerini destekleriyle IV. Zonguldak Endokrin Günlerinin bir kongre formatında olmasını sağlamıştır. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültemiz bünyesinde neredeyse tüm anabilim dallarıyla gerçekleştirdiğimiz bilimsel faaliyetleri, hasta tanı ve tedavi sürecinde konseyle ile elde ettiğimiz tecrübeleri, güncel rehberler ışığında Zonguldak Endokrin Günleri oturumları içerisinde paylaşacağız. Toplantılarımızı ülkemizin değerli öğretim üyeleri - bilim adamlarının katkıları ile gerçekleştireceğiz.

Kongremizde klinisyenlerin giderek artan boyun ultrasonografisi kullanımı ihtiyacına uygun olarak rutin pratiklerinde uygun kullanımı, tiroid, paratiroid ve lenf nodlarının tanımlanması, ince iğne aspirasyon biyopsileri ile örneklem işlemlerine yönelik “Klinisyenler İçin Boyun Ultrasonografi Kursu” gerçekleştirilecektir. Ayrıca Türkiye Obezite Araştırmalar Derneği ile birlikte sağlık profesyonellerinin tümünün katılabileceği “Obezite Tanı ve Tedavi Kursu” planlanmıştır.

IV. Zonguldak Endokrin Günleri kapsamında tiroid, hipofiz, pankreas/nöroendokrin tümörler, paratiroid hastalıkları, obezite, diabetes mellitus ile diyabetik ayak başlıklarından oluşan altı oturum gerçekleştirilecektir. Bu oturumlarda tanı, tedavi ve takip süresini tamamlamış bir olgunun süreci sunulacaktır. Oturuma katılan bilim dalları panelistlerince değerlendirme, güncel rehberler eşliğinde bilgi aktarımı, hastalık konseyi benzeri ve karşılıklı interaktif oturumlar şeklinde gerçekleşecektir.

Kongremize sözlü ve poster bildirilerle katılım mümkündür. Kongredeki sunumlar “Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi”nde yayınlanacaktır. Ayrıca bildiriler, Dergi değerlendirme puanlaması ve sunum puanlaması ile derecelendirilecek ve başarılı bulunanlara ödül verilecektir. Araştırmacıları, deneysel, preklinik ve klinik araştırmaların sonuçlarını sunmaya davet ediyoruz.

Bilim İnsanlarımızı ve meslektaşlarımızı Batı Karadeniz’in incisi, madenin ve emeğin başkenti, yeşil ve mavinin kaynaştığı noktada Zonguldak iline bekliyoruz. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi adına “ENDOKRİN HASTALIKLARA MULTİDİSİPLİNER GÜNCEL YAKLAŞIM KONGRESİ; IV. ZONGULDAK ENDOKRİN GÜNLERİ, KLİNİSYENLER İÇİN BOYUN ULTRASONOGRAFİSİ KURSU İLE OBEZİTE TANI VE TEDAVİ KURSU”’muza davet etmekten ve ağırlamaktan büyük kıvanç duymaktayız. Katılımcılar ve destek verenlerin katkıları ile verimli ve geleneksel bir bilimsel aktiviteyi başarılı bir şekilde gerçekleştirme inancındayız.

Prof. Dr. Murat CAN
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan V.

Prof. Dr. Taner BAYRAKTAROĞLU
Sempozyum Başkanı

Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz ÇAKMAK
Sempozyum Başkan Yardımcısı

Prof. Dr. Ali Uğur EMRE
Sempozyum Başkan Yardımcısı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.