5. Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Nisan - 20 Nisan 2024

KONGRE ŞEHRİ
Kağıthane, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Osmanlı Arşivi Külliyesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.kokhucrekongresi.org
DAVET
Saygıdeğer Meslektaşlarımız ve Değerli Katılımcılar,

Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği olarak sizleri, kök hücre ve hücresel tedaviler alanındaki en son gelişmeleri, bilimsel keşifleri ve klinik uygulamaları ele almak amacıyla düzenlediğimiz 5. Ulusal Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi'ne katılmaya davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Bu kongremiz, İstanbul'un tarih kokan atmosferini yansıtan Osmanlı Arşivleri Külliyesi'nde 19-20 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşecektir.

1939’lu yıllarda başlayan kök hücre nakli ile ilgili ilk tedavi çalışmalarından günümüze kadar, bilimsel çalışmalar hız kazanmış ve özellikle son yıllarda kök hücre ve hücresel tedaviler, sağlık alanında umut verici bir ilerleme kaydetmiştir. Tedavi yöntemlerinin gelişmesi, modern tıpta bir dönüm noktası oluşturarak hastalıkların tedavi edilmesinde büyük bir umut sağlamıştır.

Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz Ulusal Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi, ülkemizdeki kök hücre ve hücresel tedaviler, rejeneratif ve moleküler tıp alanlarındaki bilim insanlarını bir araya getirerek, bu alandaki araştırma ve gelişmeleri bilimsel olarak tartışma amacını taşımaktadır. Ayrıca, sağlık sistemimizin ayrılmaz bir parçası olan hemşirelik hizmetlerine bu kongrede ilk defa bilimsel camiamızda yer veriyoruz. Farklı disiplinlerden araştırmacıları bir araya getirerek, bu alandaki iş birliğine ve bilimsel araştırmalara ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Kongremizde ele alınacak ana temalar arasında kök hücre araştırmalarında son teknoloji ve metodolojiler, hücresel tedavilerdeki güncel klinik uygulamalar, hastalıkların tedavisinde kök hücre ve hücresel terapilerin rolü, etik ve hukuki boyutlarıyla kök hücre çalışmaları, geleceğin kök hücre ve hücresel tedavi trendleri bulunmaktadır. Ayrıca bu konunun toplumda daha yaygın ve doğru bir şekilde farkındalık yaratmasını sağlamak kongremizin bir diğer amacını oluşturmaktadır.

Bu kongrenin, kök hücre ve hücresel tedaviler alanındaki en son gelişmeleri takip etmek, bilgi düzeyinizi güncellemek, bilimsel çalışmalarda işbirliğini geliştirmek isteyen herkes için siz katılımcılar için eşsiz bir fırsat olduğunu düşünmekteyiz.

Ulusal Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Kongresi'nde, bu büyüleyici alanda gerçekleşen son gelişmeleri bir araya getirerek, bilgi ve doğruya açılan kapıları birlikte aralayalım. Sizleri Osmanlı Arşivi Külliyesi'nde ağırlamaktan büyük bir heyecan duyacağımızı belirtir, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

En Derin Saygılarımızla,

Prof. Dr. Serdar Kabataş
Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği Başkanı

Prof. Dr. Gökhan Tolga Adaş
Kongre Organizasyon Komitesi Başkanı

Prof. Dr. Erdinç Civelek
Kongre Organizasyon Komitesi Sekreteri

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.