5. Metabolik Kemik Hastalıkları Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
18 Ekim - 19 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
Hacettepe Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.mkhs2019.com
DAVET
Sevgili Meslektaşımız,

Sizleri 18-19 Ekim 2019 tarihleri arasında, hocamız Prof. Dr. Miyase Bayraktar’ın onuruna Ankara’da gerçekleştireceğimiz 5. Metabolik Kemik Hastalıkları Sempozyumu’na davet ediyoruz.

Osteoporoz, dört bin yıldır kadın sağlığını tehdit ettiği bilinen bir hastalık olarak Endokrinoloji ve Metabolizma biliminin hep gündemindeydi. Hormon replasman tedavisinin yarattığı hayal kırıklığı, yine endokrinolojik temele dayalı yeni ilaçlar sayesinde telafi edilebildi. Osteoporoz tedavisi ve takibinde hala bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Sekonder osteoporoz ve erkek osteoporozu, endokrinoloji kliniklerinde kapsamlı araştırılırken, çok şaşırtıcı nadir metabolik hastalıklar yakalanabiliyor. Nadir metabolik hastalıkların seyrinde kemik, önemli bir hedef endokrinolojik organ! Kalsimimetikler, ligand-reseptör etkileşiminin ezberini bozarak da hiperfonksiyonel bir endokrinopatinin tedavi edilebileceğini göstermiş ve hala metodolojik olarak deneysel endokrinolojiye ilham vermekte!

5 Temmuz 2019’da emekli olan hocamız Prof. Dr. Miyase Bayraktar’ın “Emeğine Saygı” törenini takiben gerçekleştireceğimiz Metabolik Kemik Hastalıkları Sempozyumunda bu güncel gelişmeleri hep birlikte gözden geçirip, yeni bilimsel verilerin klinik pratiğimiz için ne anlam taşıyabileceğini tartışacağız.

Biliyoruz ki, sempozyumumuzun başarısı, sizlerin aktif katılımlarıyla mümkün!

Sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

Erişkin nadir metabolik hastalıkları için “hiçbir hastalık sahipsiz, hiçbir hasta tanısız kalmasın” diyen Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneğimizin desteklediği bu sempozyumun, “kadın sağlığı”na katkı sunması ve nadir hastalıkları olan hastalarımıza iyi gelecek bir toplantı olması dileğiyle...

Sevgi ve selamlarımızla….

Hacettepe Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin