5. Uluslararası Sondaj Kongresi ve Sergisi

KONGRE TARİHİ
27 Ekim - 28 Ekim 2022

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.sondaj.org.tr
DAVET
Saygıdeğer meslektaşlarımız, değerli bilim insanları ve sektör temsilcileri,

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Uluslararası Sondaj Kongresi ve Sergisinin beşincisi 27-28 Ekim 2022 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecektir.

Ülkemizde sondaj faaliyetleri son yıllarda oldukça hızlı bir gelişme kaydetmiş ve yıllık sondaj miktarı milyon metrelerle ölçülecek seviyelere ulaşmıştır. Maden arama sondajları büyük oranda artarken, jeotermal sektöründe yaşanan hızlı gelişmeye bağlı olarak jeotermal sondajlarda da büyük artış gözlenmiştir.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan iklim değişikliği ile birlikte tarımsal, içme ve kullanma suyu temin amaçlı su sondaj kuyularına talep çoğalmakta ve bu çerçevede su sondaj tekniklerinin önemi giderek artmaktadır.

Ayrıca tüm inşaat faaliyetlerinde zemin sondajları yapılma zorunluluğu, tünel ve galerilerin bir çok alanda kullanıma açılması, baraj ve göletlerin geçirimlilik problemlerinin çözümü gibi nedenlerle enjeksiyon ve zemin iyileştirme tekniklerinde de büyük ilerlemeler sağlanmıştır.

Daha önce 1996, 1998, 2003 ve 2009 yıllarında “Sondaj Sempozyumu” olarak düzenlenen Uluslararası Sondaj Kongresi ve Sergisi; gerek üst düzey bilimsel ve teknik niteliği, gerekse sondaj sektörünün tüm bileşenlerini kapsayan yapısı ile ülkemiz sondaj sektörünün en önemli etkinliği olma iddiasını sürdürmektedir.

Kongre süresince, Bilim Kurulu tarafından kabul edilen bildiriler ve konusunda uzman kişiler tarafından sunulacak çağrılı bildiriler ile sondaj mühendisliğindeki son gelişmeler katılımcıların bilgisine sunulacaktır.

Kongre kapsamında düzenlenecek sergi ile son teknoloji ürün ve hizmetlerin katılımcıların görüşüne sunulması amaçlanmaktadır.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası, Covid-19 salgınından kaynaklanabilecek olumsuz koşullar nedeniyle kongreyi iptal etme, erteleme ya da çevrimiçi yapma hakkına sahiptir. Delegelere ya da firmalara Oda tarafından taahhüt edilen hizmetler bu kapsamdaki değişiklikler nedeniyle verilemezse, yapmış oldukları ödemeler kendilerine iade edilecektir. Kongrenin düzenlenmesine ilişkin tüm gelişmeler www.sondaj.org.tr adresinden duyurulacaktır.

Sondaj sektöründe faaliyet gösteren tüm sektör çalışanlarını, bilim insanlarını, araştırmacıları, ürün ve hizmet sunan firmaları, ilgili tüm kurum ve kuruluşları bir araya getirmeyi amaçladığımız Kongremize sizleri de davet eder, saygılar sunarız.

Saffet DURAK
Kongre Başkanı

Ayhan YÜKSEL
Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.