6. Geriatri Günleri

KONGRE TARİHİ
21 Eylül 2018

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Sabancı Kültür Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.geriatrigunleri2018.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Düşme geriatri biliminin ana konularından biridir, çünkü yaşlanmayla sıklığı artan düşmeler hem çok sayıda faktörün karşılıklı etkileşimi sonucunda ortaya çıkmaktadır, hem de başta kalça fraktürü olmak üzere, subdural hematom, depresyon, sosyal izolasyon, fonksiyonel kapasitede azalma gibi çok sayıda komplikasyonlara sebep olabilmektedir. Ortostatik hipotansiyon ise her üç geriatrik olgunun birinde görülmektedir ve yaşlılarda düşmelerin en sık sebeplerindendir. Hem düşme, hem de ortostatik hipotansiyon başta polifarmasi ve kullanılan ilaçlar olmak üzere nörodejeneratif hastalıklar, malnutrisyon, inkontinans, denge ve yürüme bozuklukları, otonom yetersizlikler, sarkopeni, kırılganlık ve çok sayıda geriatrik sendromla ilişkilidir ve etkin şekilde yönetilebilmeleri için multidisipliner yaklaşım gerekmektedir.

Tüm bu nedenlerle, 21 Eylül 2018’de Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan 6. Geriatri Günleri’nde “Geriatri Pratiğinde Düşme ve Ortostatik Hipotansiyon” temasını birlikte ve multidisipliner olarak ele almak istedik. Toplantının amacı, düşme ve ortostatik hipotansiyon konusunu kapsamlı olarak ele almak, olası tüm nedenleri tartışarak bu konularda katılımcılara geniş bir perspektif kazandırmak, klinik değerlendirme ve tedavi konusunda rehberlik sağlamak, toplum ve bakım merkezlerinde her iki sendromun önlenebilmesi için gerekli farkındalığı yaratmak ve koruyucu yaklaşımları günlük pratiğe aktarmayı sağlayabilmektir

“Geriatrik Bilimler Derneği” tarafından gerçekleştirilecek olan “6. Geriatri Günleri’nde” günlük pratiğinde geriatrik olguların takip ve tedavisiyle ilgilenmekte olan, başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarını aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Saygılarımla
Sempozyum Başkanı
Prof. Dr. Ahmet Turan IŞIK

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin