6. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi

KONGRE TARİHİ
07 Haziran - 09 Haziran 2024

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
aybu.edu.tr/uplok
DAVET
Değerli Meslektaşımız,

Bu yıl Türk Psikologlar Derneği tarafından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Psikoloji Bölümü ev sahipliğinde 7-9 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Bozulan Ezberler, Değişen Sorular, Yeni Yaklaşımlar” temalı VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi’nde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

Günümüz dünyasında hızla gelişen teknoloji ve artan bilgi birikimi sonucunda kabullerimiz ve doğru bildiklerimiz değişmiş ve bu doğrultuda cevap aradığımız sorular da beraberinde gelişmiş ve dönüşmüştür. Teknolojik ilerlemeler, metodolojik gelişmeler, uygulamalı araştırmaların artması, küreselleşme, çoklu bakış açılarının entegrasyonu gibi gelişmeler beraberinde yeni yaklaşımları da getirmekte ve psikolojinin bilimsel çerçevesi hızla genişlemektedir. Bu doğrultuda, “Bozulan Ezberler, Değişen Sorular, Yeni Yaklaşımlar” temalı kongremizde psikoloji alanındaki son araştırmaların, yeni yaklaşımların ve metodolojilerin paylaşıldığı, mevcut uygulamaların geliştirildiği, psikolojinin bilimsel ve profesyonel standartların güçlendirilmesine katkıda bulunacak bir platform sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca, kongrenin, gelecek çalışmalar için psikoloji alanındaki öğrenciler ve akademisyenler arasında ağ oluşturma ve işbirliği fırsatları sunması hedeflenmektedir.

Kongremize psikoloji lisans ve lisansüstü öğrencileri, ulusal ve uluslararası araştırmacılar ve psikolojinin her alt alanından akademisyenlerin katılımı beklenmektedir. Bu doğrultuda kongrede panel, atölye çalışmaları, sözlü ve poster bildiri gibi bilimsel içeriklere yer verilecektir.

Kongre dilimiz Türkçe olup, gelen tüm bildiriler akademik etik ve bilimsel ilkelere uygun olarak kör hakem değerlendirmesine tabidir.

Kongremizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kongreye katılımlarınız ve katkılarınızın psikoloji alanı için çok kıymetli olacağını düşünüyor, kongrede sizlerle beraber olmayı heyecanla bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Türk Psikologlar Derneği (TPD) VI. Ulusal Psikoloji Lisansüstü Öğrencileri Kongresi (UPLOK 2024) Düzenleme Kurulu adına,

Kongre Eş Başkanları

Prof. Dr. Aslı Göncü-Köse

Dr. Öğr. Üyesi Emine İnan

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.