6. Uluslararası Kozmetik Kongresi

KONGRE TARİHİ
01 Aralık - 03 Aralık 2022

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Susesi Luxury Resort

KONGRE WEB SİTESİ
www.kozmetikkongresi.com
DAVET
Değerli Kozmetik Sektörü Paydaşları ve Bilim İnsanları,

Bildiğiniz üzere tüm dünyada bir zihniyet ve paradigma değişikliği yaşanıyor. Covid 19 ile hepimize varlığını hissettiren, enerji ve lojistik krizleri ile doruğa ulaşan, mevsimlerin kayması ile hayatımız da olduğuna ikna olduğumuz bir süreç yaşıyoruz.

İklim krizleri ve dünyanın ısısının değişmesi olarak matematiksel hale getirilen bu durum önümüzde hayati bir konu olarak bulunuyor. Belki de endüstri devriminden beri hızla değişen dünya iklimi, tüketim arttıkça ve çesitlendikçe daha da gözle görünür hal aldı. Şuan artık alarm seviyesi artmış durumda. Bazı konular da geri döndürülemez noktaya ulaşmış haldedir. Dünya ülkeleri İklim hassasiyeti konusunu bazı duyarlı kişi yada toplulukların yaşam kaygısı olarak görmenin ötesinde Dünya yaşamının bir tehdit unsuru olarak kabul ettiler. Bu önemli kabul ile birlikte bazı önlemler hızlıca kararlaştırıldı. Bu yanı ile aslında bir paradigma değişikliği olduğundan bahsedebiliriz. Bu değişiklik üretim kararları, tüketim kararları, tedarik zinciri yönetimi, lojistik, alternatif enerji kaynakları, döngüsel ekonomi, toprağa dayalı inovasyon, yüksek veri mühendisliği gibi kavramlardan tutunda bireysel yaşam şekillerine kadar yansıyacaktır. Bu kavramsal yaklaşım ve tanımlamaların ötesinde yeni bir ekonomi oluşturacaktı hatta oluşturmaya başladı. Özellikle sanayi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları bu durumun yönetilmesi konusunda acil eylem planları oluşturuyor ve oluşturmak zorundadır. Tüm bu sürecin gittiği yada gideceği yeri ve oluşturacağı atmosferi, "sürdürülebilirlik" kavramın altında ele almak mümkün. "Yeşil Mutabakat" için bir anlam da bu sürecin yol haritası, bu süreçten çıkış klavuzu da diyebiliriz. Biz kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları olarak yıl boyu ve kongre sürecinde bunu nasıl/neden/ne ile yapacağımızı tartışıp kozmetik özelinde firmalarımızın hazırlanmasını, araştırmacılarımızın odaklanmasını ve daha da önemlisi artık bu sürecin içinde olduğumuzun bilincinin oluşmasını sağlamayı hedeflemekteyiz. Özelikle yeşil mutabakat sürecinin dışında kalacak firmaların gelecek zaman diliminde yaşama şansının olmadığının farkındayız. Bu anlamda üreticilerimizi, araştırmacılarımızı, sürecin kamusal paydaşlarını, ilgili çevre ve düşünce kuruluşlarını bu önemli ve hayati konuyu tartışmaya ve sektörümüz için yol haritasını hazırlamaya davet ediyoruz.

Büyük emek ve özveriler ile bu işe gönül vermiş, onlarca kozmetik sektörü çalışanı ve bilim insanının çabalarıyla hazırlıklarını yürütüyor olduğumuz 6.Uluslararası Kozmetik Kongresinde sizleri de aramızda görmeyi dileriz.

01 - 03 Aralık 2022 tarihleri arasında Antalya da görüşmek dileği ile.

Fuat ARSLAN
Kongre Başkanı

Levent KAHRIMAN
KÜAD Yön. Kur. Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2022 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin