7. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
25 Nisan - 26 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE YERİ
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.egzersizfizyolojisi2019.org
DAVET
Sayın Konuklarımız

7. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumu’nu, 25-26 Nisan 2019 tarihinde, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Fizyolojisi Bilim Dalı Ev Sahipliğinde ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi desteğiyle düzenliyor olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. 

Türk Fizyolojik Bilimleri Derneği’nin öncülüğünde ve destekleriyle iki yılda bir düzenlenen Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumları daha önce Selçuk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenmiştir. Bu sempozyumlarda egzersiz ve spor fizyolojisiyle ilgili birçok disiplinden gelen katılımcılarla birlikte sadece güncel bilimsel bilgiler paylaşılmamakta, aynı zamanda farklı alanlarda uzmanlaşmış deneyimli meslektaşlarla genç araştırmacılar arasında doğrudan iletişim imkânı sağlanmaktadır.

7. Egzersiz Fizyolojisi Sempozyumunun teması “Obezite ve Egzersiz” olarak belirlenmiştir. Sempozyumda Obezite ve Egzersiz teması fizyolojik ve fizyopatolojik yönleriyle bilimsel olarak çok yönlü olarak tartışılacaktır.

Sempozyumla birlikte, sağlıklı bir yaşam için kişisel veriler dikkate alınarak alan uzmanlarınca hekim kontrolünde düzenlenmiş programlı egzersizler, sağlıklı ve dengeli beslenme ve stres kontrolünün önemine dikkat çekerek yararsız ya da sakatlanma riski yüksek egzersizler için toplumsal farkındalık yaratmak istiyoruz.

Sempozyumda, farklı spor dallarıyla amatör ya da profesyonel olarak ilgilenen kişilerde egzersize adaptasyon, yüksek yoğunluktaki egzersizlerin sağlıklı kişilerde ya da hastalık süreçlerinde fizyolojik yanıtlara etkisi, sportif performansın incelenmesinde güncel yaklaşımlar, hipoksik süreçlerde egzersiz ve kasların egzersize uyumdaki rolüne yönelik bilimsel çalışmalarınızı poster veya bildiri olarak bizlerle paylaşmanızdan büyük memnuniyet duyacağız. Bu sempozyumda da, sözlü sunum ve poster bildiri ödülleri jüri değerlendirmesiyle belirlenecektir.

Sempozyum 24 Nisan 2019 tarihinde “Uygulamalı Kardiyo-Pulmoner Egzersiz Testleri Ölçüm ve Değerlendirme Kursu” ile başlayacaktır. Bu kurs, görmekten ve bulunmaktan büyük keyif alıp çok etkileneceğiniz, Türkiye’nin en ileri düzeyde sportif performans ölçme, değerlendirme araç, gereç leriyle donatılmış spor alanları ve laboratuvarlarına sahip Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde, ülkemizin en deneyimli öğretim üyelerince, sınırlı sayıda katılımcıyla (30 kişi) gerçekleştirilecektir. Kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Sizleri, sadece bilimsel açıdan değil tarihi yerleri, müzeleri, kaplıcaları, tematik parklarıyla da memnun kalacağınıza inandığımız son yılların en dikkat çeken kültür, sanat ve turizm şehri Eskişehir’e davet ediyor, katılımınızı bekliyoruz.Prof. Dr. Kubilay Uzuner ve Doç. Dr. Deniz Şimşek

Sempozyum Başkanı ve Başkan Yardımcısı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.