7. Gastrointestinal Endoskopi Günleri

KONGRE TARİHİ
12 Mayıs - 13 Mayıs 2023

KONGRE ŞEHRİ
Ataköy, İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
Hyatt Regency Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.gastrointestinal2023.org
DAVET
Değerli meslektaşlarım,

Her iki yılda bir geleneksel olarak ilkbahar aylarında gerçekleştirdiğimiz Gastroeintestinal Endoskopi Günleri’nin altıncısını pandemi nedeniyle 7-9 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirmiştik. Şartların değişmesiyle, yine ilkbahar da 12-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında düzenlemeyi planladık. İstanbul her mevsimde güzeldir ancak ilkbahar da bir başka güzeldir.

Gastroenteroloji rutin pratiğinde endoskopik işlemler neredeyse olmazsa olmazımızdır. Üstelik endoskopik tanı ve tedavi konusundaki gelişmeler baş döndürücü şekilde ilerlemektedir. Bu durum hepimizi heyecanlandırmakta ve mutluluk vermektedir ancak anlaşıldığı kadarıyla başkalarını da haddinden fazla heyecanlandırmaktadır. Böyle bir ortamda, özellikle ileri endoskopik tanı ve tedavilerinde biz gastroenterologlar çok daha iyisini ve doğrusunu yapmak zorundayız

Kongremizde beklendiği üzere en temel endoskopik işlemlerden en karmaşık işlemlere kadar geniş bir yelpazede endoskopik işlemleri tartışacağız. İleri endoskopik tanı ve tedavi yöntemleri, (NBI, BLI, i-scan / endoskopik submukozal diseksiyon, Peroral endoskopik myotomi, endoskopik anti reflü tedavileri … ) her zaman sıcak başlıklar olan ERCP, Endosonografi ile ilgili konusunda uzman hocalarımızın bilgi ve deneyimlerini paylaşacağız. İnflamatuar barsak hastalıkları, obezitede uygulanan endoskopik tedaviler ile ilgili bilgilerimizi tazeleyeceğiz. Yapay zeka ile ilgili gelişmeler de oldukça hızlı bir şekilde ilerlemektedir, bu konuda neler olduğunu da gözden geçireceğiz.

Biraz da alışılagelmişin dışına çıkacağız. Derneğimiz yönetim kurulunun kararıyla bu kongrede hem uygulayıcı hem de sponsorlarımızı ciddi anlamda yoran canlı endoskopik işlemlere yer vermeyeceğiz.

Bunun yerine her zaman kapalı gişe oynadığını bildiğimiz video maratonu oturumları düzenleyeceğiz. Bizimle paylaşmaya değer bulduğunuz videolarınızı göndermenizi sabırsızlıkla bekliyoruz

Bilimsel şölenimize hepinizi bekliyor saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Prof. Dr. Erkin Öztaş
7. Gastrointestinal Endoskopi Günleri
Kongre Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.