8. Ulusal Nöralterapi Kongresi ve 16. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
17 Eylül - 19 Eylül 2021

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
The Green Park Otel Pendik

KONGRE WEB SİTESİ
www.noralterapi.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Sevgili Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği’nin (BNR) üyeleri ve sevgili Tamamlayıcı Tıp Regülasyon Tıbbı ile ilgilenen meslektaşlarım;

Tüm dünyada Aralık 2019’dan beri görülen korona virüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın, İçişleri Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün aldığı önlemler çerçevesinde elimizde olmayan sebeplerden dolayı geçen yıl planladığımız sempozyum ve seminerlerimizi yapamadık. Sizlerden gelen istek ve karşılıklı olarak birbirimize duyduğumuz özlem doğrultusunda bu yıl içinde tüm eğitmenler ve dernek yönetim kurulu olarak almış olduğumuz sevinçli haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz...

İki yılda bir gerçekleşen, International Federation of Medical Associations of Neural Therapy (IFMANT) ve Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği (BNR) ev sahipliğinde BARNAT çatısı altında bir araya gelen nöralterapi kongrelerinin sekizincisi ‘’VIII. Ulusal Nöralterapi Kongresi’’, her yıl yaptığımız ‘’XVI. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu’’ 17 – 19 Eylül 2021 tarihleri arasında The Green Park Otel Pendik-İstanbul’da düzenlenecektir.

Nöralterapi, modern tıp uygulamalarına bilimsel ve güvenilir bir katkı sağlamakta ve pek çok kronik hastalığın tedavisinde önemli bir destek vermektedir. Bu VIII. Ulusal Nöralterapi Kongresi’nde ağırlıklı olarak "Enflamasyon Sürecinde Regülasyon Tıbbı Yaklaşımı", XVI. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumu’nda "Dirençli Hastalıklarda Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Tedavileri" konuları ele alınacaktır. Siz değerli meslektaşlarımıza da bilimsel ve güncel araştırma sonuçları sunumlarla aktarılacaktır.

3 gün süreyle yaklaşık 40 sunum ve çeşitli konularda workshop çalışmalarının yer alacağı kongrenin bilimsel dili Türkçe olacaktır. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sunumlar ile beraber workshoplar yapılacaktır.

Bu kongre ve sempozyumda hastalıkların gelişmesi ve ortaya çıkmasında çok önemli bir rolü olan gizli ve kronik enflamasyon ile birlikte hemen hemen bütün kronik hastalıkların patofizyolojisine eşlik eden durumları, enflamasyonun hücresel mekanizmaları, covid/post-covid süreci ve kliniğinin regülasyon tıbbı yaklaşımı ile yönetimi, beslenmenin enflamasyon sürecindeki rolü, enflamasyonda sempatik sinirin rolü, ECM ve latent asidozun yaratmış olduğu klinik sürecin kavranması, bağ dokusu başta olmak üzere temel sistemin sağlığımızdaki yeri, nöralterapi, ozon ve akupunkturun enflamasyon ile mücadeledeki yeri, kronik dirençli hastalıklarda Bruksizm’in rolü, kronik hastalıklarda manuel terapi etkinliği, koruyucu hekimlik ve egzersizin anti-enflamatuar üzerindeki etkisi, kas iskelet sistemi hastalıklarında regülasyon tıbbın yeri, bel şikayetlerine nöralterapi yaklaşımı, vital besinler, beslenme ve ortomoleküler gıda takviyelerinin enflamasyon ile mücadeledeki önemi, diyabetik nöropatide patofizyoloji ve prokainin koruyucu etkisi, bağırsak hastalıklarında enflamasyonun yeri, enflamasyon ve nöralterapi multimorbidite = polimultimorbidite = çoklu hastalıklar FMS ve koronik hastalıkların anlaşılmasında ve tedavisindeki önemi, fitoterapinin anti-eflamatuar süreçteki yeri, mental yüklenmelerin ve hormonal regülasyon bozukluğunun oluşturduğu kompleks süreci detaylı olarak değerlendirilmek ve bu sürecin oluşmasında vejetatif sinir sistemi ve temel sistemin önemi bilimsel çalışmalarla ortaya konulacaktır. Ortaya çıkan bu patolojik durumun Nöralterapi ve Tamamlayıcı Tıp / Regülasyon Tıbbı açısından tedavisine yönelik olarak sizlere, gerek sunumlarla gerekse workshop uygulamalarıyla katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Programın içindeki tartışma ortamlarında sizlerin de katılımı ile bu hedeflerimize hep birlikte ulaşacak olduğumuzu görüyoruz.

BNR’nin 17. yılına denk gelen VIII. Ulusal Nöralterapi Kongresi ve XVI. Geleneksel Herget Nöralterapi ve Regülasyon Tıbbı Sempozyumunu yapmaktan ve siz değerli nöralterapi sevdalıları başta olmak üzere hekimlerle bir arada gelmekten büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği Yönetim Kurulu

Kongre Başkanı
IFMANT&BNR Başkanı
Prof. Dr. Hüseyin NAZLIKUL

Kongre Eş Başkanı
Uzm. Dr. Mustafa KARAKAN

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyit ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

PAYLAŞ: WhatsApp Facebook X.com LinkedIn
Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.